Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5436
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karnawałowo i bajkowo w MDK

Poniedziałek, 27 lutego 2017, 9:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 lutego 2017, 7:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karnawałowo i bajkowo w MDK
Fot. Przemek Kaczałko
Na zakończenie zimowiska w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze uczestnicy mieli okazję przebrać się za ulubionych bohaterów bajek i filmów i bawić się na balu karnawałowym. Co warte podkreślenia, dzieci podczas drugiego turnusu same przygotowały ozdoby do sali, gdzie odbyła się zabawa.

Już na wstępie Maciej Cytarzyński przybliżył dzieciom pojęcie karnawału. - To czas zabaw, maskarad i wielkich balów. Trwa od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej – mówił. W trakcie imprezy uczestnicy brali udział w takich konkursach i zabawach, jak: taniec z balonami, bajkowe zagadki, gorące krzesła, wybór królowej i króla balu, taniec na gazecie czy jedzenie jabłka na czas.

- Najbardziej podoba mi się finał (bal karnawałowy). Wiedziałem, że mogę wygrać, ale ważny jest sam udział, nie tylko wygrana – wyznał Kornel, który okazał się najlepszy w konkursie „gorących krzeseł”. - Przebrałam się za księżniczkę, bo księżniczki są ładne i takie „dziewczyńskie” - powiedziała Zuzia, której podczas ferii najbardziej podobało się robienie zwierzątek z modeliny. - Zrobiłam misia, ośmiorniczkę, pieska, kotka i kurczaczka – dodała Zuzia. - Najfajniejszy jest karnawał – mówiła Kornelia. - Mi też się karnawał podoba najbardziej – przyznała Marta. - Wszystkie wycieczki były fajne – stwierdziła Ala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group