Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3351
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karnawałowe szaleństwo w „dwójce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 lutego 2011, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Angela
Fot. Angela
Ponad 80 przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze poprzebieranych w najróżniejsze bajkowe postaci bawiło się wczoraj na karnawałowym balu. W tym roku poprowadził go zespół FUX. Zabawom, niespodziankom i uśmiechom nie było końca. Takiej radości z karnawału, podopiecznym „dwójki” z pewnością mogliby pozazdrościć dorośli.

Wśród kolorowych rozmaitych przebierańców były myszki Mickey, żółwie Ninja oraz czarownice. Nie zabrakło księżniczek, strażaków, pająków, spidermanów, dobrych wróżek, motyli, modelek, kowbojów, biedronek, Indian, marynarzy, rusałek, piratów, aniołków, żabek. Wszystkie te postacie były ubrane w idealnie dopasowane stroje wykonane lub wyszukane w wypożyczalniach i sklepach przez pomysłowych rodziców, babcie lub dziadków.

– Nasz bal karnawałowy organizowany jest u nas co roku w poniedziałek. Chcieliśmy, by rodzice mieli czas w weekend na przygotowanie tych wszystkich pięknych strojów. Przyjmuje się, że takie bale są w piątki, ale u nas przyjęły się poniedziałki i jak widać na sali jest to bardzo radosna i kolorowa tradycja – mówi pani Grażyna Skalska, dyrektor Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze.

Tradycją jest tu również prowadzenie balu przez zespół, z którym maluchy wspólnie śpiewają i uczestniczą w licznych konkursach. W minionym roku bal poprowadziła jedna z mam pracująca w teatrze. W tym roku chętne dzieci mogły powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę z zespołem Fux. Nie zabrakło „pszczółki Mai”, „mój tata dał mi psa” i wielu innych dziecięcych utworów. Był też konkurs na najpiękniejszy strój, który wygrali ...wszyscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group