Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4817
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karnawałowa wyprawa Rytmu i Melodii

Wtorek, 7 lutego 2017, 8:57
Aktualizacja: 9:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karnawałowa wyprawa Rytmu i Melodii
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielnym poranku muzycznym w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze tradycyjnie zgromadzoną publiczność złożoną z rodziców i dzieci bawiły Rytm (Agnieszka Gierus) i Melodia (Dominika Łukasiewicz). Tym razem wyprawa w poszukiwaniu muzyki zaprowadziła do Brazylii na gorący karnawał.

Po poszukiwaniu muzyki w mroźnej Antarktydzie (styczniowy poranek), przyszedł czas na zupełnie odmienną aurę. Wszystko za sprawą karnawałowej zabawy, z której słynie brazylijskie Rio de Janeiro. To właśnie tam muzycy filharmonii z prowadzącymi spotkanie przenieśli uczestników poranka muzycznego. Na skrzypcach zagrała Ewa Antosik, na klarnecie Witold Pelc, na gitarze Marek Mikulski, zaś na akordeonie Mateusz Kwapień. Skoro Rytm i Melodia wybrały się na imprezę, w której królował taniec, to gośćmi kolejnej edycji musieli być mali tancerze – tym razem były to dzieci ze Szkoły Tańca Kurzak&Zamorski.

Kolorowe stroje, gorące rytmy oraz wspaniała zabawa z karnawałową krzyżówką w tle sprawiły, że spotkanie w jeleniogórskiej filharmonii rozgrzało serca i ciała uczestników, którzy chętnie włączali się do zabawy, zarówno na scenie, jak i na widowni.

Kolejny poranek muzyczny już 5 marca o godz. 10:30. Rytm i Melodia przeniosą się do „Rozkrzyczanego ZOO” - towarzyszyć im będzie zespół instrumentów dętych drewnianych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group