Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6004
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze zmierzyły się z Polską U–15

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 grudnia 2015, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 17 grudnia 2015, 12:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Najlepsze koszykarki w Polsce, w kategorii do lat 15 odbyły w minionym tygodniu konsultację szkoleniową w Jeleniej Górze. W ramach pobytu w stolicy Karkonoszy kadrowiczki zmierzyły się z jeleniogórzankami występującymi na co dzień w seniorskiej I–lidze oraz z rezerwami Ślęzy Wrocław.

Oba spotkania Polek odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka. W piątek Polska do lat 15 fragmentami walczyła jak równy z równym w starciu ze starszymi koleżankami, ale ostatecznie to zespół MKS MOS Karkonoszy odniósł przekonujące zwycięstwo.

- Zagraliśmy dwa mecze przygotowując się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, który gramy między świętami a Sylwestrem - powiedział Maciej Gordon, trener reprezentacji do lat 15. - Szukamy mocnych przeciwników, od których będziemy mogli się uczyć. Pierwsza piątka Jeleniej Góry była zdecydowanie silniejsza od naszych dziewczynek, natomiast miały one możliwość zmierzenia się z silnymi fizycznie dziewczynami, przez co mogliśmy popracować nad transmisją defensywną, czyli zabraniem szybkiego ataku zespołowi z Jeleniej Góry. Czasami się to udawało, ale w niektórych niestety nie. Bieganie do szybkiego ataku oraz granie pod dużą presją obrony też wyglądało różnie - ocenił trener Gordon. - Nie ukrywam, że dużo lepiej wyglądała nasza gra jak wychodziła druga piątka Jeleniej Góry i wtedy nawet rzekłbym, że prowadziliśmy w meczu. Pierwsza piątka momentami bawiła się z nami, ale to są dziewczynki, które mają po 15 lat, ich umiejętności są przyzwoite i gdyby nie wyszły przestraszone na początku, to może ten mecz inaczej by się potoczył - dodał szkoleniowiec kadry.

Jak powiedział Maciej Gordon, pośrednim celem jego zespołu jest awans do dywizji A. W przerwie świątecznej właśnie z takimi zespołami zmierzą się jego podopieczne podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich na Słowacji oraz w lutym w Turcji. - Mam nadzieję, że te 6 spotkań da nam bardzo duży materiał do pracy - stwierdził.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Polska U-15 79:58 (21:15, 18:19, 17:18, 23:6)
MKS:
Pawlukiewicz 20, Paździerska 18, Jagodzińska 16, Misiek 13, Mach 5, Myślak 2, Kobus 2, Szelągowska 2, Szubrowska 1, Krygowska.
Polska: Makurat 9, Winkowska 8, Popiół 7, Zięborska 7, Trzeciak 6, Wojtala 4, Kulińska 3, Hipp 3, Puter 3, Banaszak 2, Leszczyńska 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group