Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8090
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karkonosze zasypane śniegiem

Piątek, 25 kwietnia 2008, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Karkonosze zasypane śniegiem
Fot. AGA
Choć za oknem wiosenne ciepło, wciąż można jeszcze poczuć zimowe klimaty. I to nie za sprawą anomalii pogodowych, które przyniosły burzę śnieżną nad najwyższym pasmem Sudetów, ale wystawy w Muzeum Przyrodniczym.

– Gdzie się podziały 20-30 stopniowe mrozy? Dzieci słuchają o nich jak opowieści o Babie Jadze czy innych niestworzonych historiach. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie będą wierzyły w istnienie śniegu – żartuje Andrzej Paczos, dyrektor Muzeum Przyrodniczego, które zaprasza na nową ekspozycję. Składają się na nią zimowe fotografie Karkonoszy uchwyconych w obiektywie Romana Rąpały.

Autor jest leśnikiem, na co dzień pracownikiem Karkonoskiego Parku Narodowego. – Już jako chłopiec zainteresowany był karkonoską przyrodą otaczającą jego rodzinne Michałowice. Jej piękno zapisywał na fotografiach. Wiele z nich publikuje w czasopismach przyrodniczych – czytamy w zapowiedzi.

Ekspozycję tworzy zbiór kilkudziesięciu fotografii karkonoskich pejzaży zimowych wykonanych przez minione 10 lat: piękne krajobrazy, zjawiska atmosferyczne oraz zwierzęta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group