Zalogowanych: 17

IV-liga piłkarska: Karkonosze kontunuują passę zwycięstw u siebie

Środa, 31 sierpnia 2011, 19:17
Aktualizacja: Czwartek, 1 września 2011, 19:18
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie IV–ligi w trzecim meczu rozgrywanym na własnym stadionie. Tym razem podopieczni trenera Milewskiego okazali się lepsi od GKS–u Kobierzyce, wygrywając 3:2.

Środowy mecz 5. kolejki IV-ligi przyniósł wiele emocji. Bohaterem biało-niebieskich był Paweł Walczak, strzelec gola otwierającego wynik starcia oraz bramki zwycięskiej dla jeleniogórzan. Pierwszy gol padł w 37. minucie, po zgraniu głową przez Murdzę, Walczak zdecydował się na strzał z dystansu pokonując bramkarza gości.

Po zmianie stron emocji było zdecydowanie więcej. W 53. minucie rzut wolny z narożnika boiska wykonywał Struzik, zagranie, które miało być dośrodkowaniem minęło zawodników zmagających się o trącenie piłki, a ta wpadła do bramki zaskakując wszystkich zainteresowanych. W 63. minucie kibice gospodarzy ponownie mieli powody do radości. Ładna akcja dwójki: Walczak – Piaszczyk zakończyła się celnym strzałem głową z pięciu metrów. W 70. minucie Dubiel zachował się nieodpowiedzialnie w polu karnym, kiedy to po starciu z zawodnikiem gości uderzył go piłką, a arbiter wskazał na wapno. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że w takiej sytuacji sędzia równie dobrze mógł podyktować rzut wolny pośredni, ale jedenastka stała się faktem. Z okazji skorzystał Mrowiec, a Karkonosze ponownie utraciły ciężko wywalczone prowadzenie. Na szczęście dla biało-niebieskich swój dzień miał Walczak. W 85. minucie zobaczyliśmy podobną sytuację, jak przy zdobytym golu na 1:1 dla gości. Z zamiaru dośrodkowania wyszedł strzał – uderzenie na wagę trzech punktów w konfrontacji z kobierzyckim GKS-em. Karkonosze pokonały GKS 3:2 i wróciły na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W następnej kolejce podopieczni trenera Milewskiego zagrają w Szczedrzykowicach z Orkanem (niedziela, 4 września).

Karkonosze Jelenia Góra – GKS Kobierzyce 3:2 (1:0)

Karkonosze: Dubiel - Jurkowski, Bijan, Wawrzyniak, Gęca (58min. Piaszczyk), Walczak, Krakówka, Gałuszka (85min. Marek), Ziomek, Krupa, Murdza (78min. Kowalski).

GKS: Jędrysiak – Frukacz, Ficoń, Jasiński, Frey, Pietruszewski, Sygnatowicz, Leśniarek, Struzik, Conde (46 min. Duszeńko), Mrowiec.