Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5982
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Karkonosze. Fotografia Hand Made” w Pałacu Staniszów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 września 2014, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Fot. Organizator
4 października (w sobotę) o godz. 18.00 w Pałacu Staniszów – Centrum Sztuki odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. “Karkonosze. Fotografia Hand Made”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Forum Staniszów oraz jeleniogórska Galeria Biura Wystaw Artystycznych.

- Wszystkie prace zbliża wspólny klimat nostalgicznego pejzażu Karkonoszy, który przedstawiony w wersji czarno-białej podobny jest do fotograficznych wyobrażeń tych gór sprzed stu lat – pisze kuratorka wystawy Joanna Mielech. - Artyści, którzy taki sposób twórczości fotograficznej kultywują, kontynuują bogate tradycje artystyczne sztuki tej części Europy, w ich fotografiach góry symbolizują odwieczną tęsknotę za nieosiągalnym.

Autorami są: Ewa Andrzejewska, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Jacek Jaśko, Piotr Komorowski, Krzysztof Kuczyński, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Wacław Narkiewicz, Krzysztof Niewiadomski, Tomasz Olszewski, Zygmunt Trylański, Jerzy Wiklendt oraz Wojciech Zawadzki.

- Należy dodać, że prace prezentowane na tej wystawie są to klasyczne fotografie srebrowe, co wyróżnia je wśród powszechnej digitalizacji i nudy powszechności fotografii cyfrowej – zaznacza w swojej wypowiedzi kuratorka wystawy Joanna Mielech. - Wybór techniki klasycznej jest w tym wypadku niezwykle ważny: wymaga od artystów skupienia, koncentracji i uważności w każdym momencie kreacji. Dlatego wydaje się być w dziedzinie fotografii nurtem najbardziej osobistym.

Ekspozycja jest częścią projektu pt. “Przestrzeń”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra i Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Stanleyowsky 23-09-2014 8:48
Fajna atrakcja na sobotni wieczór. Idę. Szkoda tylko, że nawet na niewielką kolację w Pałacu mnie nie stać :-(.
~jakitaki 23-09-2014 9:36
do Redakcji - "Jeleniogórski powiat opatentował logotyp Karkonoszy" - nie można uzyskać patentu na znak towarowy, a takim właśnie jest logotyp powiatu. Przyznanie patentu występuje tylko w odniesieniu do nowatorskiego rozwiązania technicznego, po spełnieniu odpowiednich wymogów. Znak towarowy natomiast otrzymuje - Ochronę znaku towarowego i tak należy nazywać zastrzeżenie w Urzędzie Patentowym RP logotypu.
~... 23-09-2014 16:44
Szkoda, że tytuł wystawy nie po polsku....:(
~ 23-09-2014 21:27
I znowu te same,doskonale znane nazwiska. Gdzie są młodzi, zdolni fotografowie? To już jest nudne,jest mnóstwo zdolnych młodych fotografów,dlaczego ich nie promujecie???
~jаnek 23-09-2014 22:04
Młodzi nie fotografują bo nie mają znajomości z dyrektorem parku w związku z czym zjadłyby ich opłaty jakie ten wprowadził od każdego zdjęcia. Dlatego zdjęcia w Karkonoszach od lat robi tylko stara gromadka znająca się nawzajem jak łyse konie. I tak właśnie wąska grupka zrobiła sobie monopol na zdjęcia i dochodowy biznes a nasz region cierpi na promocji bo młodzi fotografowie nie są dopuszczani do folwarku dyrektora Raja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group