Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 6435
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Karkonosze dla leniwych

Czwartek, 21 lutego 2008, 16:23
Aktualizacja: 16:23
Autor: Daria
Region Jeleniogórski: Karkonosze dla leniwych
Fot. Archiwum
Wycieczki w najodleglejsze zakątki Sudetów Zachodnich bez konieczności wyjazdu w góry – taką atrakcje proponuje turystom Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Tam Śnieżka jest na wyciągnięcie ręki i nie trzeba wspinać się szlak.

„Wirtualne Karkonosze” to nazwa ekspozycji , która mieści się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. W kilku salach w atrakcyjny i nietypowy sposób prezentowana jest unikatowa przyroda Karkonoszy.

Nie wychodząc z budynku można odbyć fascynującą wycieczkę po Karkonoszach pokonując góry nawet najtrudniejszymi szlakami. I mniejsze znaczenie ma sprawność fizyczna.

Wszystko za sprawą specjalnych wielkoformatowych, interaktywnych ekranów, tablic i map. Dosłownie na wyciągnięcie ręki, bo poszczególne makiety można dotknąć mamy polodowcowe kotły, torfowiska, niedostępne szczyty, tajemnicze zakamarki zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Karkonoszy.

Baczny obserwator ma możliwość zaobserwowania karkonoskiej przyrody – flory i fauny Karkonoszy, zjawisk przyrodniczych, jak i działania człowieka. Ciekawscy nie tylko zobaczą, ale i usłyszą, bo wystawa wzbogacona jest efekty dźwiękowe.

Ekspozycja dostępna jest dla każdego turysty niezależnie od wieku. Wszystkie materiały dostępne są w czterech wersjach językowych: po polsku, czesku, angielsku i niemiecku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group