Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7345
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karkonosko–Izerski Sejmik w Pałacu Wojanów

Wtorek, 30 maja 2017, 5:53
Aktualizacja: Środa, 31 maja 2017, 17:17
Autor: Joanna
Region: Karkonosko–Izerski Sejmik w Pałacu Wojanów
Fot. Joanna
„Karkonosze jako marka parasolowa promocji Gościnnego Regionu Turystycznego” taki był temat przewodni X Karkonosko–Izerskiego Sejmiku Turystycznego. Konferencja odbyła się 29 maja w Pałacu Wojanów i cieszyła się dużą frekwencją.

Konferencja skierowana była głównie do przedsiębiorców prowadzących działalność na obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej ale nie tylko. Mile widziani byli wszyscy zainteresowani rozwojem biznesu opartego o bogactwa naszego regionu.

Celem było wypracowanie rozwiązań, które pozwolą na skuteczną promocję walorów i oferty turystycznej regionu pod wspólną marką na globalnym rynku turystycznym, w ramach realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Programu „Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych”.

Program spotkania był bardzo obszerny. Przygotowano trzy prezentacje – były statystyki i ciekawostki z kraju i ze świata. Pierwszą wygłosił Janusz Turakiewicz (CMS Consulting InGosTur - Instytut Gospodarki Turystycznej) i dotyczyła ona trendów rozwoju turystyki: „Co czeka świat, Europę, Polskę, Dolny Śląsk, region Karkonosko-Izerski w następnej dekadzie”. Kolejna poruszała zagadnienia marketingu terytorialnego na przykładzie działalności Europastadt Görlitz Zgorzelec GmbH. Natomiast ostatnia była o promocji Polski i Karkonoszy na rynku niemieckim. Nie zabrakło również paneli dyskusyjnych, gdzie poruszono taką tematykę, jak gościnność usługowa Europejskiego Regionu Turystycznego Karkonosze. Dyskutowano również o tym, czy karkonoska turystyka dojrzała do promocji pod wspólną marką. Panele poprowadzili moderatorzy - Zbigniew Kowalski i Maja Jedlińska. Poruszono wiele zagadnień związanych również z rozwijającą się bazą agroturystyczną, dostosowaniem do przyjmowania gości niepełnosprawnych oraz zatrudnieniem. Omawiano jakie możliwości daje stosowanie gościnności usługowej hotelarzom, jak i innym przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej.

Patronat nad sejmikiem objęli: podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu I Turystyki Dawid Lasek oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Nie zabrakło również wójta Gminy Mysłakowice Michała Ormana. Sejmik zorganizowała Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group