Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8762
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych świętował 10–lecie

Poniedziałek, 26 września 2011, 10:41
Aktualizacja: 10:42
Autor: Angela/Es
JELENIA GÓRA: Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych świętował 10–lecie
Fot. Es
W miniony piątek w Książnicy Karkonoskiej odbyły się obchody jubileuszu 10–lecia działalności Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. Zawarła się w nich konferencja dotycząca poprawy komunikacji i wizerunku osób niepełnosprawnych. Były gratulacje, medale i odznaczenia.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Sala była wypełniona po brzegi. Zebrani wysłuchali kilku referatów, po których zrodziła się żywa dyskusja pełna pytań i polemik. Oprócz członków organizacji osób niepełnosprawnych, w spotkaniu uczestniczyło wiele osób współpracujących z KSON-em: przedstawiciele zakładów pracy, urzędów, instytucji i parafii, a także rady miasta.

Nie zabrakło również posłów na Sejm: Marzeny Machałek i Elżbiety Zakrzewskiej. Dotarli też kandydaci w nadchodzących wyborach. Przybyli również przedstawiciele organizacji Trianon z Czech, z którą Sejmik realizuje wspólny program turystyki bez barier, w ramach Inicjatywy Środkowo-Europejskiej.

W trakcie konferencji zaakcentowano dziesięcioletnią historię KSON. Z tej okazji, wolontariusze sejmiku otrzymali sztandar organizacyjny, z jednej strony z barwami Województwa Dolnośląskiego i wyhaftowanymi herbami miasta, powiatu i województwa, a z drugiej, z logiem Sejmiku. Fundatorami sztandaru oprócz prezydenta Marcina Zawiły, starosty Jacka Włodygi, przewodniczącego Sejmiku Województwa Jerzego Pokoja oraz posłanki Elżbiety Zakrzewskiej było ponad 20 znamienitych obywateli Ziemi Jeleniogórskiej.

Siedmiu najbardziej zasłużonych Wolontariuszy Sejmiku otrzymało z rąk wicewojewody dolnośląskiego złote i brązowe Krzyże Zasługi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group