Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9027
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Karkonoski Park Narodowy na zielonym pierwszym miejscu

Niedziela, 25 marca 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
Karkonoski Park Narodowy został laureatem w plebiscycie Złote Jedynki wygrywając w kategorii Zielona Jedynka, w której kapituła nagradza ekologiczną lub turystyczną instytucję finansowaną z publicznych pieniędzy. W tym roku eksperci zgodnie uznali, że na ten tytuł zasłużył właśnie KPN.

Podczas rozdania nagród jurorzy podkreślili, że park stara się także ułatwić dostęp do turystyki przyrodniczej niepełnosprawnym - m.in. inwestując w infrastrukturę przyjazną osobom, które bez niej mogłyby mieć problemy w odwiedzaniu parku.

- Było to dla nas ogromne zaskoczenie. Nie wiedzieliśmy bowiem, że w ogóle zostaliśmy nominowani do tej nagrody. Otrzymaliśmy ją jednocześnie za ochronę cennych zabytków przyrody, jak i godzenie tego z zapewnieniem dostępności do niej turystom. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, bo znaleźliśmy się wśród wielu zacnych instytucji nominowanych do tej nagrody, jak np. Zespół Parków Krajobrazowych czy Dolina Pałaców i Ogrodów, a to właśnie nas jednomyślnie nagrodzono. Jest to ważne wyróżnienie dla wszystkich naszych pracowników i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Plebiscyt organizuje Gazeta Wyborcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group