Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5370
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoski Park Narodowy na zielonym pierwszym miejscu

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Niedziela, 25 marca 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Autor: Angela
Karkonoski Park Narodowy został laureatem w plebiscycie Złote Jedynki wygrywając w kategorii Zielona Jedynka, w której kapituła nagradza ekologiczną lub turystyczną instytucję finansowaną z publicznych pieniędzy. W tym roku eksperci zgodnie uznali, że na ten tytuł zasłużył właśnie KPN.

Podczas rozdania nagród jurorzy podkreślili, że park stara się także ułatwić dostęp do turystyki przyrodniczej niepełnosprawnym - m.in. inwestując w infrastrukturę przyjazną osobom, które bez niej mogłyby mieć problemy w odwiedzaniu parku.

- Było to dla nas ogromne zaskoczenie. Nie wiedzieliśmy bowiem, że w ogóle zostaliśmy nominowani do tej nagrody. Otrzymaliśmy ją jednocześnie za ochronę cennych zabytków przyrody, jak i godzenie tego z zapewnieniem dostępności do niej turystom. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, bo znaleźliśmy się wśród wielu zacnych instytucji nominowanych do tej nagrody, jak np. Zespół Parków Krajobrazowych czy Dolina Pałaców i Ogrodów, a to właśnie nas jednomyślnie nagrodzono. Jest to ważne wyróżnienie dla wszystkich naszych pracowników i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.
Plebiscyt organizuje Gazeta Wyborcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 25-03-2012 12:40
Gratulacje dla Kierownictwa Parku!!! tak trzymać. To jest nagroda za serce, które wkaldacie w swoją pracę. Góry odwdzięczyly sie Wam:) Pozdrowienia z Poznania.
~sqandal4 25-03-2012 14:35
i tak trzymać i wykorzystać szanse jaką dało to wyróżnienie , bravo
~x 25-03-2012 17:22
ja nie widzę tej dostępności dla niepełnosprawnych , w porównaniu z Czechami , to u nas jej nie ma.
~Nostradamus 25-03-2012 18:55
Brawo KPN! Można wiele psioczyć na działalność KPN ale nie sposób nie zauważyć że od czasu gdy dyrektorem jest Pan Andrzej Raj to wiele się zmieniło na plus. Do wad KPN można zaliczyć ciągle słabe materiały reklamowe i edukacyjne. Dużą różnicę widać zwłaszcza podczas wycieczek edukacyjnych organizowanych przez KPN, w przewodnikach po Parku nie ma nawet 1/10 tego co ciekawego można usłyszeć od pracowników Parku. Wydaje mi się że o wiele lepsze materiały dydaktyczne stworzyliby właśnie Ci pracownicy którzy na co dzień buszują w Parku. Ze swojej strony zapraszam niedowiarków na imprezy organizowane przez KPN, są naprawdę ciekawe nawet dla tych którzy sadzą że ich to nie interesuje.
~LR 25-03-2012 19:46
Kolesie nagradzają kolesi -zjawisko znane od lat. Myślicie że te nagrody GW są obiektywne? Mało wiecie. Poczytajcie sobie uzasadnienie przyznania tej nagrody to wtedy sami zobaczycie, że ci kolesie rozdający nagrody nie mają pojęcia o ochronie przyrody i turystyce w Karkonoszach.
~Nostradamus 25-03-2012 20:57
Do: ~LR - Oczywiście że można wiele zarzucić KPN-owi. Jednak wśród nominowanych naprawdę nie było żadnego sensownego konkurenta.
~ 26-03-2012 0:14
~Nostradamus: O to właśnie chodzi, że najłatwiej dać nagrodę najabrdziej znanemu parkowi narodowemu w regionie,bo laikom tylko z tym się kojarzy ochrona przyrody. co wcale nie oznacza, że najbardziej zasłuzonemu. Żeby znaleźć jakąś organizację ekologiczną (które często robią dużo więcej, przy tym nie otrzymaując żadnych dotacji ze strony państwa) , to już przekeracza wiedze niedouczonych pismaków. O kant stołu mozna rozbić takie "nagrody).
~do LR i X 26-03-2012 7:42
Radzę najpierw wybrać się w góry, popatrzeć, a nie tak bez sensu pier...! Pozdrawiam.
~jeż 26-03-2012 9:37
sukces osłabia warkot "quadów" i rajdowych motocykli jeżdżących na terenach i w otulinie KPN !!
~turysta 26-03-2012 12:32
do 07:42: A ty kiedy byłeś w górach? Chyba nigdy, bo widziałbyś, że KPN zwyczajnie na tę nagrodę nie zasługuje. Rozwalone szlaki turystyczne, zniszczone ścieżki dydaktyczne, nieliczne remonty szlaków wykonane z fuszerką (czarny szlak z Kopy do Śląskiego Domu już się rozsypuje, inne są brukowane małymi, ostrymi kamieniami, że gorzej się po nich chodzi niż przed remontem, rozjeżdżone drogi przez służby leśne itp.), pieniądze z biletów za wstęp przeznaczane Bóg wie na co (gdyby szły na szlaki, po kilku latach mielibyśmy wszystkie szlaki wyremontowane). A pracownicy KPN siedzą w gabinetach i piszą książki. Przejdź się w góry, porównaj z czeskimi Karkonoszami, to może nie będziesz pisał bzdur.
~do turysty 27-03-2012 18:55
jak ktoś szuka dziury w całym to ją znajdzie..:-/ w odpowiedzi na twoje pytanie.., jestem w górach srednio 4 razy w miesiącu i zawsze daje mi to sporo radości... nie widzę problemów!!!
~Izera 27-03-2012 19:37
TURYSTO! Góry to piekno, przyroda i dzikość.., góry to nie pasaż w Tesco! W górach musi być trochę trudno, ludzie którzy kochają góry zawsze tam pójdą, bez względu na wszystko (wiem z doświadczenia) Gdyby w górach zrobiono szlaki równe jak stół, to z biegiem czasu pojawiły by sie tam sredno rozgarnięte panienki w szpilkach, a za nimi mało inteligentne dresy z puszką piwa w jednej i fajką w drugiej łapie... Tego chcesz??? Jesli chodzi o udogodnienia w górach jestem jedynie gorącym zwolenikiem dostosowania ich do potrzeb osób niepełnosprawnych!!! Jestem w górach naprawdę często głównie rowerem, a wyżej pieszo.., kocham to piękno i spokój. Są w górach (izerach) szlaki gdzie przez 3 godziny nie spotkam żywej duszy... i o to mi chodzi. Nie potrzeba w górach śmiecących pseudoturystów!!!!!
~Małgorzata, 27-03-2012 21:57
IP: *.jeleniagora.vectranet.pl, a ty czemu piszesz pod różnymi nickami? Słyszałeś o czymś takim jak netykieta? Chyba nie... Jeśli tak samo uczciwie piszesz o swoich pobytach w górach, jak używasz różnych nicków, to jesteś zwykłym kłamcą. Zgadzam się z turystą, że stan naszych szlaków jest nieporównywalnie gorszy niż po czeskiej stronie. Jeśli ktoś nie widzi tej różnicy, to znaczy, że albo góry zna tylko z internetu, albo jest w górach ślepy. Poza tym wyjaśniam ignorantowi nie znającemu nawet własnego regionu, że park narodowy funkcjonuje w Karkonoszach, a nie Izerach. Swoimi postami dowiodłeś tylko, że sam jesteś pseudoturystą.
~do małgorzat 28-03-2012 6:44
słuchaj mała... jest czasem tak że w jednym mieszszkaniu mieszka kilka osób tak jak w naszym przypadku studentów... my studenci też czasem lubimy góry a nie tylko alkohol i imprezy... Pozdrawiamy gośkę inwigilatorkę:-/
~ 28-03-2012 12:31
te student zajmij sie lepiej nauką, a nie trollowaniem po forach. szkoda że od tego chodzenie po górach kultury ci jednak nie przybyło. a te bajki o nagle rozmnozonych uzytkownikach jednego komputera wiesz gdzie sobie mozesz wsadzic. takie pustaki jak ty nawet do zawodówki się nie nadają :D
~do 12;31 28-03-2012 20:08
twój wpis na poziomie berka kucanego... zapraszamy do naszej kwatery... po studencku (pieszczot sie nie spodziewaj) wytłumaczymy ci gdzie twoje miejsce. jak nie słyszałeś o grupie trotsmay, to popytaj, szybko wyrobisz sobie zdanie... Rudtyk, Kacper, Monol, Karim, Y. Teodor. Pozdrawiamy cie taczkopchajco:-)))
~też turystka 28-03-2012 22:48
Oho, jeleniogórski student pokazał cała swoją kulturę. Tak myślałam,że pod przyjemnymi słówkami o pieknie, dzikości i spokoju w górach, kryje się zwykłe chamstwo i prostactwo. Mam nadzieję , że niespotkam ciebie na szlaku ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group