Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3275
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Klasyk na widowiskowej rundzie

Środa, 14 sierpnia 2013, 13:39
Aktualizacja: 13:41
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Karkonoski Klasyk na widowiskowej rundzie
Fot. organizator
24 i 25 sierpnia w Jeleniej Górze odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W wyścigach mogą wziąć udział zarówno zawodowi kolarze, jak i amatorzy. Obie grupy pojadą tą samą trasą z pięknym widokiem na Karkonosze.

Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się 24-25 sierpnia w Jeleniej Górze. W wyścigu wystartują zawodowi kolarze, biorący udział w cyklu BGŻ ProLigii, stąd też można spodziewać się obecności czołowych polskich zawodników – już teraz swoją obecność zapowiedziała grupa CCC Polsat Polkowice.

Widowiskowa runda
Tegoroczna edycja zawodów będzie wyjątkowo ciekawa, gdyż zaszło w niej kilka istotnych zmian, z których najważniejsze to: nowa trasa oraz program. Kolarze biorący udział w sierpniowych zmaganiach będą mieli do pokonania nową blisko 17 km. rundę oraz odcinek dojazdowy rozpoczynający się na Placu Piastowskim w Cieplicach, a kończącą się w Jagniątkowie koło Domu Hauptmanna. To niezwykle widowiskowa trasa z widokiem na Karkonosze.

Amatorzy poczują różnicę
Zmagania zawodowych kolarzy nie będą jedynym wydarzeniem organizowanym w sierpniowy weekend. W niedzielny poranek (25.08) odbędzie się start wyścigu dla miłośników kolarstwa, chcących sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnie zorganizowanej trasie. Kolarze-amatorzy będą mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów – FUN (44,5 km) lub PRO (77,5 km). Oba wyścigi poprowadzone będą na tej samej pętli, którą później przejadą zawodowcy.

Podczas niedzielnych wydarzeń nie zabraknie również atrakcji dla przybyłych kibiców, dla których zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w Kolarskim Kibicowaniu. Specjalnie z tej okazji w kilku miejscach powstaną strefy kibica – w Piechowicach (Huta Julia), na starcie - Plac Piastowski w Cieplicach oraz na mecie w Jagniątkowie. Dzięki temu wszyscy fani kolarstwa będą mogli aktywnie wspierać swoich faworytów.

Organizatorem zawodów jest Grabek Promotion, sponsorem głównym Bank BGŻ. Więcej informacji o wyścigu można zaleźć na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group