Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7659
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoska Wystawa Psów – było co oglądać!

Poniedziałek, 15 czerwca 2015, 7:54
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2015, 8:43
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Karkonoska Wystawa Psów – było co oglądać!
Fot. Karolina Matusewicz
W niedzielę (14.06) na Stadionie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Lubańskiej odbyła się XL Karkonoska Wystawa Psów, na której zaprezentowało się blisko 800 czworonogów z prawie 160 ras, przybyłych z Polski, Czech, Niemiec, Belgii, Danii i Finlandii. Jak co roku, wiele osób przyszło podziwiać psie zmagania.

Wystawa organizowana od kilkudziesięciu lat przez Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Jeleniej Górze rokrocznie przyciąga setni właścicieli psów nie tylko z Polski, ale i z innych krajów Europy, którzy wraz ze swoimi pupilami rywalizują w różnych kategoriach o trofea.

Od godziny 10.00 do 14.00 sędziowie oceniali psy w 13 ringach podzielonych na grupy ras. Niestety, upał doskwierał większości zwierząt, dlatego spora ich część schowana była w namiotach lub specjalnych klatkach. Pogoda była powodem, dla którego nie wszyscy dotrwali do końca imprezy i wcześniej rozjechali się do swoich domów.

- Wystawę psów odwiedziłem po raz pierwszy i jestem pod wrażeniem ilości zabiegów, jakim właściciele poddają swoje psiaki tuż przed prezentacją. Wymaga to od człowieka i od psa dużej cierpliwości – mówił pan Marek z Jeleniej Góry.

Opiekunowie na oczach widzów trenowali z psami, czesali je, strzygli, układali fryzury, dzięki czemu każdy mógł się przekonać, jak wyglądają przygotowania do prezentacji. Zgromadzeni uczestnicy mieli okazję zobaczyć efektowny pokaz wyszkolenia psów przygotowany przez Karkonoski Klub Owczarka Niemieckiego, który tworzą miłośnicy nie tylko tej rasy, ale i innych, którzy przykładają wagę do szkolenia swoich psów poprzez zabawę.

- Najbardziej podobał mi się pokaz Klubu Owczarka Niemieckiego. Trener prowadzący przekonał mnie, że przy odrobinie pracy każdy może ułożyć swojego psa. Momenty, kiedy psy rzucały się na niego wglądały naprawdę groźnie, ale na szczęście na komendę potulnie siadały, a to świadczy o tym, jak można panować nad pupilem – komentowała pani Halina ze Złotoryi.

Widowiskowy był również pokaz frisbee i latające za krążkiem psy rasy border collie, które z lekkością odrywały się od ziemi i szybowały w powietrzu. Oba popisy przyciągnęły rzesze widzów, którym nie przeszkadzało nawet stanie pośrodku boiska w palącym słońcu.

O godzinie 15.00 odbyły się konkurencje finałowe oraz wręczone zostały puchary i nagrody dla najlepszych czworonogów.

Ponadto na przybyłych czekały punkty gastronomiczne i handlowe, a dla dzieci dmuchane zjeżdżalnie.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1108
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group