Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5341
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karkonoska Grupa GOPR podsumowuje lipiec w górach

Sobota, 6 sierpnia 2016, 8:37
Aktualizacja: 8:40
Autor: Robert Czepielewski
Region: Karkonoska Grupa GOPR podsumowuje lipiec w górach
Fot. Użyczone
Naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR Sławomir Czubak mówi, że pierwszy miesiąc wakacji w miejscowościach górskich to prawdziwy najazd urlopowiczów. Tłoczno było na szlakach turystycznych. Bywały dni, że na Śnieżkę dziennie wchodziło nawet około 8000 osób. Ratownicy GOPR mieli więc w lipcu sporo pracy.

- Oczywiście cieszymy się, że Sudety Zachodnie stają się tak bardzo popularne, choć dla nas oznacza to coraz więcej wyjazdów. W lipcu mieliśmy ponad 63 zgłoszenia o zdarzeniach w górach. Były, niestety, dwa przypadki śmiertelne – informuje Sławomir Czubak.

Na słowa uznania, zdaniem naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR, zasługuje Karkonoski Park Narodowy, który w bardzo dobrym stanie utrzymuje główne szlaki turystyczne, znajdujące się na jego terenie, co też sprawia, że liczba wypadków jest mniejsza.

Jakie są główne powody wypadków w naszych górach? Sławomir Czubak zauważa, że jest to słabe lub żadne przygotowanie do wyjścia na szlaki. Często turyści lekceważą Karkonosze, bo są to niskie góry, więc bywa, że na wędrówkę wybierają się w… „japonkach”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group