Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5323
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoska Giełda Kolekcjonerska

Poniedziałek, 29 maja 2017, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 30 maja 2017, 6:04
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Karkonoska Giełda Kolekcjonerska
Fot. Mikołaj Bachur
Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyła się wczoraj (28.05) kolejna Karkonoska Giełda Kolekcjonerska. – Pamiętam pierwszą giełdę, było to około 40 lat temu – mówił Andrzej Fedorowicz.

- Rynek był kiedyś zupełnie inny. Było tu chyba z 15 knajp, ja wtedy jeszcze po knajpach nie chodziłem, ale bywałem często na Placu Ratuszowym. Od 15-tu lat jestem na emeryturze i ten czas wykorzystuję, żeby zajmować się swoim hobby - sprzedaję kolekcje monet i znaczków – podkreślił pan Andrzej.

Ktoś nazywa tę giełdę jarmarkiem starości, ale czy nie jest to tak naprawdę jarmark wiedzy historycznej? - Monety i znaczki z kraju i nie tylko. Karteczki ze zdjęciami starych miast regionu, wykaligrafowane miłosne wiersze… Warto tutaj przyjść i zobaczyć te kolekcje. Wnukowi pokazuję te znaczki, monety i widzę jak on zaczął bardzo interesować się historią – mówił pan Andrzej. - Historia jest ważna – podkreślił.

Na Giełdzie Kolekcjonerskiej można sprzedać i kupić, a także wymienić się ciekawymi przedmiotami z duszą. Jest to też dobra okazja do poszerzenia kolekcji, a być może powstania nowego zbioru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group