Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9365
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karawan pełen... wątpliwości

Piątek, 2 października 2009, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2009, 7:59
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karawan pełen... wątpliwości
Fot. dtp
Jeszcze nie zapadła decyzja o transakcji kupna – sprzedaży karawanu, którym zainteresowane jest MPGK, a już pojawiły się komentarze, że przedsiębiorstwo kupiło grata za publiczne pieniądze, który rozpadnie się po pierwszych przejazdach. Prezes Michał Kasztelan uspokaja, że jak na razie toczą się rozmowy na temat zakupu auta, które przed nabyciem zostanie dokładnie sprawdzone.

O tym, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej za publiczne pieniądze odkupiło od jednej z firm pogrzebowych zużyte auto, otrzymaliśmy już kilka telefonów. Rozmówcy pytali jak można tak marnotrawić pieniądze mieszkańców oraz dlaczego przedsiębiorstwo nie zakupiło nowego pojazdu, który posłużyłby przez lata. Tymczasem jak się okazało, MPGK żadnego auta jeszcze nie
kupiło, jest dopiero na etapie prowadzenia ustaleń co do ceny.

Wiele nawet prywatnych przedsiębiorstw kupuje auta z drugiej ręki, które służą im latami i nikt nie widzi w tym nic złego – mówi Micha Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze. Moim zdaniem lepiej jest wydać przykładowo 50 a nie 200 tysięcy złotych, jeśli auto jest sprawne technicznie i zadbane. Kiedy kupiliśmy nowe śmieciarki, prezydent pytał nas dlaczego nie kupiliśmy aut używanych. Teraz znowu pytają nas dlaczego chcemy kupić używany karawan.

Michał Kasztelan podkreśla, że decyzja o zakupie używanego, czteroletniego volkswagena – karawanu jeszcze nie zapadła. Najpierw zostanie ono dokładnie przetestowane i sprawdzone, a następnie przedsiębiorstwo rozpocznie rozmowy z właścicielem pojazdu na temat jego ceny. Jeśli strony będą zgodne co do tej kwestii, jeszcze w październiku volkswagen zastąpi wysłużonego poloneza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1171
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group