Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4470
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poronin: Karate Camp VI Shinkyokushin

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 12:02
Aktualizacja: 12:54
Autor: Przemek Kaczałko
Poronin: Karate Camp VI Shinkyokushin
Fot. KKK Shinkyokushinkai
W dniach 17–23 stycznia 2015 roku odbył się zimowy obóz szkoleniowy Karate Camp VI Shinkyokushin. W tych dniach domem karateków trenujących pod okiem sensei Piotra Cieślińskiego stał się malowniczy Poronin, położony niedaleko Zakopanego. Obóz szkoleniowy z zakresu kata (formy), kihon (podstawy) i kumite (walki) skierowany był dla dzieci od 5. roku życia oraz młodzieży będącymi członkami Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai.

Podopieczni poza napiętym programem szkoleniowym (2-3 treningi dziennie), mogli skorzystać z atrakcji, jakie przygotowała kadra klubu. Klubowicze zwiedzili Zakopane, świetnie bawili się w Aquaparku "Terma Bania" w Białce Tatrzańskiej i zrelaksowali się podczas seansu kinowego. Podczas obozu realizowany był program wychowawczy ograniczający dostęp do mass mediów. Sportowcy w trakcie dnia mieli możliwość godzinnego korzystania z telefonu, czas wolny przeznaczony był na nawiązywanie relacji międzyludzkich, gry i zabawy. Wychowawcy organizowali wieczorne turnieje gier planszowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników.

Oczywiście obóz nie odbył się bez Gry o Totem, w której wzięły udział zarówno podopieczne, jak i wychowawcy. Pełna emocji i przełamywania własnych barier zabawa uczy dystansu do siebie i daje możliwość wcielenia się w najrozmaitsze postacie bajkowe. Uwieńczeniem obozowej pracy był nocny trening Samuraja. Adepci przełamując swoje zmęczenie odbyli o godzinie 1:30 w nocny trening Samuraja poprowadzony przez sensei Piotra Cieślińskiego. Obóz zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami i zabawnymi kalamburami. Podczas obozu zawodnicy - Rafał Cieśliński, Anna Półtorak i Paulina Włodarczyk, odbyli przygotowania do międzynarodowego turnieju Carpathia Cup 2015. Najmłodsi adepci zostali objęci opieką pedagogiczną przez pedagoga Klubu Darię Świątkowską. Kolejny obóz Karate Camp VII odbędzie się w Mikoszewie w dniach 27.06.-06.07.2015 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
635
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group