Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9765
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Karanie za złe parkowanie

Wtorek, 27 października 2009, 7:46
Aktualizacja: Środa, 28 października 2009, 7:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Karanie za złe parkowanie
Fot. Angela
O tym ile może kosztować parkowanie w miejscu zakazanym przekonał się wczoraj kierowca czerwonego Lublina 3. Około południa jego samochód został odholowany lawetą na policyjny parking. Kierowca stanął bowiem tam, gdzie obowiązuje zakaz, utrudniał ruch i widoczność innym kierującym. Jak zapowiada straż miejska i policja to tylko przedsmak kar, jakie czekają łamiących przepisy.

Kierowca czerwonego lublina 3 zaparkował na chodniku na rogu ulic Grottgera i Wojska Polskiego. Bus nie dość, że utrudniał przejście chodnikiem, to jeszcze zasłaniał całą widoczność wyjeżdżającym z ulicy Grottgera w Wojska Polskiego. Kierowcy przez dłuższy czas nie byli w stanie sprawdzić czy z lewej strony nie nadjeżdża jakiś pojazd.

Jak mówili, wyjeżdżali „ na czuja”, licząc się z tym, że w każdej chwili mogą się zderzyć z samochodem jadącym ulicą Wojska Polskiego. W końcu sprawę zgłoszono straży miejskiej. Na miejsce wezwano lawetę, która zaholowała auto na policyjny parking. Kierowca lublina zapłaci za holowanie pojazdu i postój na policyjnym parkingu. Koszt takiej usługi to około 300 złotych. Dodatkowo otrzyma mandat karny.

Z takimi samymi konsekwencjami mogą liczyć się inni kierowcy, którzy stawiają auta w miejscach zakazanych. Ćwiczenia strażaków prowadzone w minionym tygodniu przy ulicy Grottgera pokazały, że wygoda zmotoryzowanych, którzy parkują mimo zakazu, może kosztować innych życie. Podczas pozorowanego pożaru w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, przez zaparkowane auta strażacy nie mogli dojechać na miejsce pożaru i uwolnić uwięzionych w budynku ludzi.

Gdyby pożar wybuchł naprawdę, doszłoby do tragedii. Dlatego w najbliższym czasie przy ulicy Grottgera przewidziane są wzmożone kontrole zarówno policji, jak i straży miejskiej, a ci którzy łamią prawo będą odbierać auta z policyjnego parkingu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
737
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group