Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5785
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kara za podróż z przesiadką

Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 lipca 2007, 9:04
Autor: anzol
Dolny Śląsk: Kara za podróż z przesiadką
Fot. Archiwum
Pociąg spóźni się kilka minut, pasażerowie spędzą kilka godzin na peronie.

Wielu jeleniogórzan, którzy nie tylko podczas wakacji mają okazję odwiedzić Warszawę, może mieć wyjątkowo długą podróż powrotną. Można jej uniknąć, jeśli pociąg przyjedzie do Wrocławia zgodnie z rozkładem jazdy. Ale jeśli spóźni się, pechowy podróżny musi spędzić noc na wrocławskim dworcu.

– Nie lubię jeździć nocnymi pociągami, dlatego z Warszawy wracam popołudniowym ekspresem Fredro. Łapię we Wrocławiu autobus Krychy i jeszcze przed północą jestem w domu, w Jeleniej Górze – mówi Jacek Narabowicz, przedstawiciel handlowy.

Jednak pociąg Fredro nie zawsze jest punktualny, choć to ekspres. Wystarczy, ze wypadnie pięć minut spóźnienia i pasażerowie jadący dalej do Jeleniej Góry, choćby byli najlepszymi sprinterami, na autobus Krychy po prostu nie zdążą.
– Fredro wjeżdża na peron zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 21. 38, a autobus odjeżdża o godz. 21. 45. I tak muszę prawie biec, żeby go złapać. Jeśli pociąg przyjedzie później, nie mam szans – mówi pan Jacek.

Następny pociąg do Jeleniej Góry rusza z Wrocławia po godz. 3 nad ranem. Co to oznacza? – Po prostu nocka na dworcu: śmierdzącym, bez żadnych atrakcji dla pasażerów, chyba że za taką uznać snujących się bezdomnych i podejrzanych typów – podkreśla nasz rozmówca.

Sugeruje, że może by tak zsynchronizować odjazd autobusu Krychy w zależności od pory, kiedy przyjeżdża pociąg z Warszawy. – Wystarczyłoby przesunąć odjazd autobusu o pół godziny – usłyszeliśmy. J. Narabowicz twierdzi, że nie tylko on korzysta z takiego kombinowanego połączenia.

Bywało, że do Jeleniej Góry jechał jeszcze jeden wieczorny pociąg z Bielska Białej, ale go zlikwidowano. Ten zawsze czekał na pociągi z Warszawy, nawet jak były spóźnione. Jednak połączenie zostało zlikwidowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group