Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10279
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kara dla operatora komunikacji powiatowej

Środa, 16 lutego 2022, 6:31
Autor: WAC
Powiat: Kara dla operatora komunikacji powiatowej
Fot. WAC
Starosta Karkonoski nałożył wynikające z umowy kary finansowe na będącą operatorem Powiatowej Komunikacji Karkonoskiej spółkę PKS Tour Jelenia Góra sp z o.o.

Nałożenie tych kar jest odpowiedzią samorządu na skargi mieszkańców korzystających z przewozów komunikacją powiatową. W ostatnich tygodniach informowali oni o zdarzających się spóźnieniach autobusów i odwołanych kursach.

Komunikacja karkonoska została powołana, by poprawić jakość życia mieszkańców naszego powiatu – informuje starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Naszym celem było połączenie miejscowości wykluczonych komunikacyjnie. Chcieliśmy, by mieszkańcy, którzy nie mają własnego transportu mogli dojechać do innych miejscowości, do urzędów, lekarza, szkoły czy na zakupy. Operator powinien z największą rzetelnością realizować wszystkie kursy przewidziane umową. Nie będę tolerował sytuacji, gdzie mieszkańcy oczekują na planowany kurs, który się spóźnia lub co gorsze wcale nie przyjeżdża. Swoje niedociągnięcia – odwołania kursów, spóźnienia nie może tłumaczyć chorobą pracowników, awarią autobusów czy niesprzyjającą aurą. Dlatego w związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem nałożyć kary finansowe na operatora, a jeżeli to nie poskutkuje, to podejmę dalsze kroki prawne, aż do rozwiązania umowy.
W imieniu spółki PKS TOUR nie wnoszę zastrzeżeń do naliczonych kar, które wynikają z umowy – informuje prezes zarządu PKS Tour sp z o.o. Dorota Karmelita. - W ostatnich dniach stycznia rzeczywiście nasze przedsiębiorstwo, z przyczyn od nas niezależnych, borykało się z problemami kadrowymi wywołanymi zachorowaniami na COVID – 19. Na przełomie stycznia i lutego 20 procent zatrudnionych przez naszą spółkę
kierowców przebywało na zwolnieniach lekarskich, kwarantannach oraz izolacjach. Z powodu odwołanych lub opóźnionych kursów wszystkich pasażerów Powiatowej Komunikacji Karkonoskiej serdecznie przepraszam. Dołożymy wszelkich starań aby nasze obowiązki operatora były wykonywane z należytą starannością, a komunikacja działała bez zakłóceń.

Twoja reakcja na artykuł?

31
54%
Cieszy
10
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
7
12%
Złości
8
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
67
Nigdy
27%
Rzadko
43%
Czasami
18%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group