Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9792
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kara dla drogowego zabójcy

Czwartek, 19 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Siedem lat więzienia i dożywotni zakaz ubiegania się o prawo jazdy: oto wyrok sądu w sprawie mężczyzny, który po pijanemu dwa lata temu potrącił starsze małżeństwo. Kobieta nie przeżyła.

Do zdarzenia doszło w lipcu 2004. Na wracające z działki małżeństwo najechała rozpędzona skoda, która poruszała się z prędkością ponad 100 km na godz. Kobieta nie przeżyła wypadku, mężczyzna został poważnie ranny.

Za kierownicą siedział 24-letni wówczas jeleniogórzanin. Nie dość, że nie miał prawa jazdy (chodził dopiero na kurs) to jeszcze był pijany. Z miejsca wypadku uciekł. Policja złapała go później. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podczas pierwszego procesu sąd skazał zabójcę pirata na cztery lata więzienia i zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 10 lat.
Od tego wyroku odwołała się prokuratura.
W drugim procesie sąd podwyższył karę do siedmiu lat więzienia oraz dożywotnio zakazał mężczyźnie ubiegania się o prawo jazdy.

Wyrok jest prawocny. Oskarżony nie wykazał skruchy. Wciąż twierdził, że to nie on prowadził feralnego dnia skodę. Sąd mu nie uwierzył.

To już drugi surowy wyrok w sprawie dotyczącej pijanego sprawcy wypadku drogowego. Na siedem lat więzienia skazany został także pijany kierowca, który na przejściu dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego potrącił młodą koszykarkę. Dziewczyna długi czas przebywała w śpiączce. Najpewniej nie odzyska pełni zdrowia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
405
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group