Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7640
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Kapturowcy na celowniku Prawa i Sprawiedliwości

Poniedziałek, 8 września 2008, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Kapturowcy na celowniku Prawa i Sprawiedliwości
Fot. TEJO
Zaostrzenia kar dla stadionowych chuliganów domaga się PiS. Partia chce, aby łobuzy w kapturach trafili za ekscesy na dwa tygodnie do aresztu i płacili po 15 tysięcy złotych grzywny.

Posłowie chcą, by karane były nie tylko bijatyki, ale nawet samo zakrycie w trakcie meczu twarzy kapturem czy posiadanie tatuażu z obelżywym napisem - doniósł ostatnio Dziennik.pl

Autorzy propozycji wzorują się na ustawodawstwie brytyjskim, gdzie z bandytyzmem stadionowym uporano się skutecznie. Tam za udział w „sportowej” bójce można trafić nawet na pięć lat do więzienia. Obowiązuje też dziesięcioletni zakaz wstępu na imprezy sportowe.

Pomysłodawcy podkreślają, że póki co karanie bandytów stadionowych to fikcja, dlatego trzeba znacznie zaostrzyć obowiązujące prawo. Jeśli ich propozycja wejdzie w życie, za kratki będzie można trafić nawet za tatuaż wzywający do agresji. Karane będzie także wtargnięcie na płytę boiska i wrzucenie jakiegokolwiek przedmiotu.

Jeleniogórska policja zapowiada tymczasem dokładniejsze monitorowanie imprez z udziałem pseudokibiców. Będą one, między innymi, filmowane dzięki sprzętowi podarowanemu ostatnio przez samorząd Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group