Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3962
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydaci Rafała Dutkiewicza

Środa, 17 października 2018, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 18 października 2018, 6:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kandydaci Rafała Dutkiewicza
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (16.10) pod jeleniogórskim Ratuszem pojawił się prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, który swoją funkcję w stolicy Dolnego Śląska pełni od 16 lat. Tym razem znany samorządowiec stawia na Sejmik Dolnośląski, a podczas konferencji prasowej przedstawił kandydatów z naszego regionu.

Wśród ubiegających się o mandat radnego wojewódzkiego znaleźli się m.in. Tadeusz Waliczek (szef lokalnych struktur Komitetu Obrony Demokracji), Joanna Zielińska z Wlenia i Piotr Jędrzejczak (dyrektor artystyczny Teatru Norwida w Jeleniej Górze).

Joanna Zielińska jest młodą mamą i na co dzień stara się podnosić świadomość na temat aktywnego i zdrowego trybu życia.

- Chciałabym swój potencjał spożytkować na zwiększanie edukacji na temat zdrowego trybu życia i pokazać na swoim przykładzie, że małomiasteczkowa egzystencja jak z piosenki Dawida Podsiadło może być przyszłościowa. Znając problemy młodych, opuszczających mniejsze miejscowości pragnę ich przekonać, że mając swoje pasje i przekonania możemy spełniać się zawodowo. Jelenia Góra i okolice potrzebują głosu młodego pokolenia w Sejmiku - podkreśliła J. Zielińska, która chciałaby powtórzyć sukces Wrocławia w naszym regionie.

Prezydent Wrocławia zachęca do głosowania na listę nr 12 do Sejmiku.

Miasto, którym kieruję od 16 lat odniosło duży cywilizacyjny sukces i chcemy, żeby cały Dolny Śląsk odniósł taki sukces - mówił Rafał Dutkiewicz, który po wyborach wyklucza jedynie zdolność koalicyjną z Prawem i Sprawiedliwością. W swoim programie przedstawił hasło 90/90, które ma oznaczać, że z 90 procent miejsc na Dolnym Śląsku będzie można dojechać do Wrocławia maksymalnie w 90 minut, co oznacza inwestycje w komunikację regionu. R. Dutkiewicz popiera inicjatywę Sudety 2030, która ma na celu skierowanie środków europejskich nowej perspektywy unijnej w subregiony wałbrzyski i jeleniogórski. Ponadto obecny prezydent stolicy Dolnego Śląska chce, żeby do lotniska we Wrocławiu docierały linie kolejowe, również z Jeleniej Góry.

Tadeusz Waliczek również jest pod wrażeniem Wrocławia i chciałby, aby Jelenia Góra cieszyła się podobną popularnością wśród turystów. W swoim programie nawiązuje do potrzeby inwestycji drogowych oraz walki ze smogiem. Z kolei Piotr Jędrzejczak, który w Jeleniej Górze pracuje od 3 lat podkreśla, że ma jeszcze świeże spojrzenie na problemy naszego miasta.

- Zajmuję się teatrem i interesuje mnie problem dostępności kultury. Moglibyśmy pojeździć po regionie z teatrem, ściągać ludzi do Jeleniej Góry. Interesuje mnie też ekologia. Trzeba zrobić wszystko, żeby zatrzymać w naszym mieście ludzi kreatywnych i wykształconych, bo to bardzo piękny region i dający duże możliwości, również przy współpracy euroregionalnej - powiedział Piotr Jędrzejczak.

Jednocześnie Rafał Dutkiewicz i Jacek Protasiewicz zapowiedzieli na dzisiaj (17.10) przyjazd Stefana Niesiołowskiego, który również wesprze kandydatów listy nr 12.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group