Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8327
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kanalizacja coraz bliżej

Środa, 11 maja 2022, 7:04
Autor: WAC
Piechowice: Kanalizacja coraz bliżej
Fot. MT
Cztery oferty wpłynęły na przetarg, na drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej na odcinku od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. 1 Maja do skrzyżowania ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 wraz z ul. Zieloną w Piechowicach.

Rozpiętość cenowa ofert wynosiła od 2 749 999,80 zł do 3 793 633,05 zł. Najtańsza ofertę przedstawiła Firma Budowlana SANET z Łomnicy. Dodajmy, że przez rozstrzygnięciem przetargu samorząd Piechowic planował wydać na realizacje tego zadania 2 629 675,30 zł. Środki te pochodzą z funduszy rządowych, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz budżetu miasta.

W zakres zadnia wchodzi budowa kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. Rzemieślniczą do skrzyżowania ul. Kryształowej z drogą nr 3 z przekroczeniem rzeki Kamiennej. Planowane jest wybudowanie przepompowni ścieków na działkach przy ul. Nadrzecznej, która będzie miała za zadanie przetłaczać ścieki sanitarne ponad korytem rzeki Kamiennej do studni rozprężnej. Teren na którym projektowana jest kanalizacja znajduje się w pobliżu stanowisk archeologicznych. W związku z tym wykonawca zobowiązany będzie prowadzić prace ziemne pod nadzorem archeologicznym. W ramach zamówienia wykonawca wykona 20 przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzi likwidację zbiorników bezodpływowych, a rurociągi instalacji sanitarnej, które odprowadzały ścieki do zbiorników bezodpływowych przepnie do nowo wykonywanych przyłączy kanalizacji sanitarnej tak aby gwarantowały grawitacyjny odpływ ścieków z zachowaniem minimalnych spadków. Po zakończeniu robot ziemnych wykonawca będzie zobowiązany odbudować istniejące nawierzchnie na całej szerokości i długości.

Twoja reakcja na artykuł?

11
52%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group