Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14581
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kanalizacja coraz bliżej

Środa, 11 maja 2022, 7:04
Autor: WAC
Piechowice: Kanalizacja coraz bliżej
Fot. MT
Cztery oferty wpłynęły na przetarg, na drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej na odcinku od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. 1 Maja do skrzyżowania ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 wraz z ul. Zieloną w Piechowicach.

Rozpiętość cenowa ofert wynosiła od 2 749 999,80 zł do 3 793 633,05 zł. Najtańsza ofertę przedstawiła Firma Budowlana SANET z Łomnicy. Dodajmy, że przez rozstrzygnięciem przetargu samorząd Piechowic planował wydać na realizacje tego zadania 2 629 675,30 zł. Środki te pochodzą z funduszy rządowych, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz budżetu miasta.

W zakres zadnia wchodzi budowa kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. Rzemieślniczą do skrzyżowania ul. Kryształowej z drogą nr 3 z przekroczeniem rzeki Kamiennej. Planowane jest wybudowanie przepompowni ścieków na działkach przy ul. Nadrzecznej, która będzie miała za zadanie przetłaczać ścieki sanitarne ponad korytem rzeki Kamiennej do studni rozprężnej. Teren na którym projektowana jest kanalizacja znajduje się w pobliżu stanowisk archeologicznych. W związku z tym wykonawca zobowiązany będzie prowadzić prace ziemne pod nadzorem archeologicznym. W ramach zamówienia wykonawca wykona 20 przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz przeprowadzi likwidację zbiorników bezodpływowych, a rurociągi instalacji sanitarnej, które odprowadzały ścieki do zbiorników bezodpływowych przepnie do nowo wykonywanych przyłączy kanalizacji sanitarnej tak aby gwarantowały grawitacyjny odpływ ścieków z zachowaniem minimalnych spadków. Po zakończeniu robot ziemnych wykonawca będzie zobowiązany odbudować istniejące nawierzchnie na całej szerokości i długości.

Twoja reakcja na artykuł?

11
52%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
8
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
339
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Koszykówka
Walczymy właśnie o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group