Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6776
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Kampania ruszyła

Sobota, 30 maja 2020, 8:50
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 13:06
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Kampania ruszyła
Fot. LOT
Karkonosze. Tak blisko! Tak Bezpiecznie! – to hasło kampanii promocyjnej naszego regionu, które ma przyciągnąć turystów. W tym celu około 70 organizacji (samorządy i przedstawiciele branży turystycznej) postawiło na wspólną akcję. Pierwsze billboardy pojawiają się już w największych miastach Polski.

Rozpoczęło się wyklejanie 109 billboardów w największych polskich miastach – Łódź (23), Warszawa (19), Katowice (19), Wrocław (17), Poznań (17), Szczecin (16). Kampania billboardowa planowana jest od 1 do 30 czerwca br., a internetowa od czerwca do października br.

Spośród samorządów do akcji włączyły się: Jelenia Góra, powiat jeleniogórski, Kowary, Szklarska Poręba i Karpacz.

Do tej pory trochę narzekaliśmy, że jest sporo turystów, ale teraz widać, że jak ich nie ma, to nie jest gorzej, tylko jest tragedia. Nasz region jest na 5. miejscu pod względem liczby turystów (za Warszawą, Krakowem, powiatem tatrzańskim, powiatem kołobrzeskim). Mamy największą bazę noclegową na Dolnym Śląsku. Jak nie ma turystów, to wszyscy mają problem - hotelarze, restauratorzy, handel, hurtownie, galerie - wszyscy zostali pozbawieni pieniędzy. Można siedzieć, czekać i płakać, albo coś zrobić. Dla nas impulsem była pomocna ręka firmy ANS, która zaproponowała nam zakwalifikowanie kampanii promocyjnej regionu do akcji przeciwdziałania skutkom pandemii. Zaproponowali nam, że dostaniemy to bezpłatnie (za ekspozycję), środki zbieramy tylko na koszty techniczne (druk, naklejenie) - mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Sokoliński z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie.

Inicjatorzy chcą się włączyć w dwie kampanie - ogólnopolską pod hasłem "Odpoczywaj w Polsce" oraz organizowaną przez województwo "Odkryj Dolny Śląsk". Aktualnie LOT pozyskał ok. 70 partnerów i liczy na kolejnych, w tym pozostałe gminy regionu, które również mają wiele do zaoferowania.

Twoja reakcja na artykuł?

24
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group