Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7706
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kamiennogórska strefa w dolnośląskim klastrze lotniczym

Piątek, 5 czerwca 2015, 7:40
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mo–Ja Multimedia
Region: Kamiennogórska strefa w dolnośląskim klastrze lotniczym
Fot. Archiwum Mo–Ja Multimedia
Odpowiedzią na rozwój i potencjał branży lotniczej w regionie ma być Dolnośląski Klaster Lotniczy (DKL), do którego przystąpiła Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości.
Do współpracy na rzecz branży lotniczej zaproszone zostały m.in. ośrodki naukowe, polskie firmy i międzynarodowe koncerny, zajmujące się projektowaniem i produkcją samolotów oraz podzespołów dla przemysłu lotniczego.

Dolnośląski Klaster Lotniczy wspierają, oprócz kamiennogórskiej strefy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Urząd Miasta Lubina.

Priorytetowym celem utworzenia Dolnośląskiego Klastra Lotniczego jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą, prowadzących działalność na terenie Regionu Polski Południowo – Zachodniej. Klaster Lotniczy pozwoli wzmocnić przemysłowy charakter tej części Dolnego Śląska o walor innowacyjności.

- Udział w klastrze trzech stref ekonomicznych to także czytelny sygnał, że strefy ekonomiczne zmieniają się na rzecz kluczowych branż oraz inteligentnych specjalizacji w strefy 2.0 i są prężnie działającymi ośrodkami gospodarczymi na mapie Polski – mówiła Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Partnerzy klastra chcą m.in. stworzyć dogodne warunki do rozwoju i lokowania nowych przedsiębiorstw przemysłu lotniczego na tym terenie, promować polski przemysł lotniczy za granicą oraz rozwijać sektor badawczo-rozwojowy.
Oprac. na podst. LSSE

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group