Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 15007
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kamiennogórska strefa – tiry pojadą obwodnicą

Wtorek, 24 września 2013, 10:04
Aktualizacja: 10:08
Autor: MO–JA Multimedia
Bezpośrednio z drogi krajowej nr 3 będzie można dojechać do zakładu WEPA Professional S. A. w Piechowicach, na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Taką deklarację, tuż po wydanym przez strefę zezwoleniu na reinwestycję, złożył wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak.

Jest już koncepcja nowej drogi. Gmina Piechowice wyznaczyła w planie zagospodarowania przestrzennego teren, a Urząd Marszałkowski widzi tę inwestycję w nowej perspektywie finansowania. W kosztach chce partycypować właściciel spółki WEPA.

Jak mówi Jerzy Łużniak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, obwodnica powinna być wybudowana do 2017 roku. Nie tylko będzie połączona z drogą krajową nr 3, ale znajdzie się w przebiegu drogi sudeckiej 366. Tym samym ciężkie auta ominą tereny zabudowane w Piechowicach oraz osiedle Pakoszów.

- Codziennie do zakładu przyjeżdża kilkadziesiąt tirów. Reinwestycja zdecydowanie zwiększy ruch, stąd zasadność wyprowadzenia go z terenów zabudowanych. Komfort odczują mieszkańcy, skróci się także czas dojazdu z towarem – mówi Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

WEPA Professional S.A. w Piechowicach jest znaczącym na rynku producentem wyrobów higienicznych. Na nowoczesną linię technologiczną, halę magazynową i łącznik logistyczny wyda w ciągu najbliższych 5 lat 54 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
447
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group