Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2619
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kamienica przy Jasnej sypie się

Środa, 2 kwietnia 2014, 8:14
Aktualizacja: Czwartek, 3 kwietnia 2014, 8:07
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Kamienica przy Jasnej sypie się
Fot. Przemo
Sporym ryzykiem dla przechodniów jest przejście obok kamienicy w centrum miasta, z której co rusz odpadają kawałki tynku, a nawet cegły. Poprosiliśmy właściciela budynku o wyrażenie stanowiska w tej sprawie.

Treść, na życzenie właściciela kamienicy, podajemy bez zmian:
„Biuro Podróży Amigos B.B Sp z o.o w ubiegłym roku kupiło od Urzędu Miasta Jelenia Góra nieruchomość znajdującą się w Jeleniej Górze przy ul Jasnej 5.
Już w dniu zakupu stan techniczny był bardzo zły, przejęliśmy budynek z odciętymi mediami – bez prądu, wody, gazu, z wyrwanymi przez złodziei wszystkimi możliwymi instalacjami i zasadzie do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Powszechnie widome jest, że od lat budynek stanowi zagrożenie i to nie tylko dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie.

Siłami własnymi Amigos B.B dokonało możliwych w zaistniałej sytuacji zabezpieczeń tj , usunięcia odlatujących fragmentów elewacji, odpadającego tynku, zabezpieczyliśmy obiekt przed wejściem nieuprawnionych osób, wcześniej było to miejsce gdzie gromadzili się poszukiwacze „skarbów” przez co stwarzali zagrożenie np., wzniecenia pożaru….

Po oględzinach przez uprawnionych specjalistów okazało się, że stan techniczny obiektu jest znacznie gorszy niż wynikało z wstępnych oględzin i informacji otrzymanych od pracowników ZGKiM będącego dotychczas administratorem budynku.

Posiadamy pełną dokumentację fotograficzną z dnia przejęcia budynku (po sporządzeniu aktu notarialnego), której część przekazuję w załączeniu. Jeżeli będzie Pan zainteresowany kontynuacją tematu to ze swej strony wyrażam gotowość umożliwienia wejścia na teren kamienicy w celu wykonania dokumentacji potwierdzających stan zakupionej w 2013 roku od Urzędu Miasta kamienicy.

Zgodnie z obowiązującą procedurą aktualnie sporządzamy dokumentację techniczną niezbędną do rozpoczęcia prac budowlanych i renowacyjnych. Opinie uprawnionych specjalistów z poszczególnych dziedzin: archeologii, geologii, architektury, konstrukcji i innych zostały już sporządzone w formie dokumentów i będą stanowiły załączniki do uzyskania pozwolenia budowlanego (część z nich jest w trakcie wykonywania). Służby konserwatora zbytków również dokonały lustracji kamienicy. Zatem stan techniczny obiektu znany od wielu lat został dzięki poczynionym przez Biuro Podróży Amigos B.B opisany i udokumentowany niestety na tym etapie nie możemy nic więcej zrobić aby nie stwarzać kolizji z istniejącymi przepisami.

Efektem w/w prac będzie zgromadzenie dokumentów przewidzianych przepisami prawa, na mocy których wydane będzie pozwolenie budowlane. Dopiero po otrzymaniu prawomocnej decyzji przystąpimy do prac budowlanych. Na dzień dzisiejszy trudno jest mi określić terminy, zapewniam, że jesteśmy żywotnie zainteresowani jak najszybszym rozpoczęciem prac.”

- Były zgłoszenia, ustaliliśmy właściciela. Sporządziliśmy nakaz porządkowy, interweniowała straż pożarna - mówi Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Zdjęcia zostały wykonane w środę, 19. marca. Następnego dnia gruz przy budynku został uprzątnięty, ale zagrożenie pozostało. Sprawę będziemy monitorować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group