Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4857
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kamienica na sprzedaż, ulica do rewitalizacji

Środa, 28 września 2011, 7:06
Aktualizacja: 7:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kamienica na sprzedaż, ulica do rewitalizacji
Fot. Angela
Trwa wykwaterowanie ostatnich lokatorów ze zrujnowanej rezydencji przy ulicy Kilińskiego. Sprzedaż tej kamienicy oraz remonty bursy szkolnej i siedziby Dziennego Domu Pomocy Społecznej mają być początkiem rewitalizacji pięknej, ale zaniedbanej ulicy Kilińskiego.

Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry podkreśla, że kamienice przy ul. Kilińskiego mają niezwykła historię. Przykładem jest budynek nr 16 Dziennego Domu Pomocy Społecznej, na parterze którego jeszcze w tym roku powstanie świetlica środowiskowa dla młodzieży, a w przyszłości stworzone będzie Środowiskowy Dom Samopomocy.

- Jest to najpiękniejszy z budynków w Jeleniej Górze. Fantastyczny zabytkowy, dobrze zachowany barokowy dawny dom jednego z najbogatszych kupców lnianych w Jeleniej Górze – powiedział Marcin Zawiła.

Jego remont elewacji i wnętrza ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. W listopadzie br. natomiast zakończy się remont Bursy Szkolnej na tej ulicy. Termin zakończenia robót został tu przesunięty o dwa miesiące, ponieważ w trakcie prac okazało się, że konieczne jest wykonanie szeregu dodatkowych robót, które nie były ujęte w projekcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group