Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8523
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Kamień węgielny pod stację GOPR

Czwartek, 20 grudnia 2018, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2018, 6:26
Autor: WAC
Karpacz: Kamień węgielny pod stację GOPR
Fot. WAC
Na ten dzień długo czekali ratownicy górscy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wczoraj (19.12) został podpisany akt erekcyjny oraz wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej stacji ratowniczej w Karpaczu przy ul. Olimpijskiej.

Choć uroczystość odbywała się przy podmuchach huraganowego wiatru zaproszeni goście dopisali. Akt erekcyjny podpisali między innymi: marszałek Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, burmistrzowie Karpacza Radosław Jęcek i Kowar Elżbieta Zakrzewska, prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj.

Radość ratowników z rozpoczynającej się inwestycji jest tym większa, że rodziła się w bólach. Najpierw długie spory dotyczące nieodpłatnego przekazania przez miasto działki pod budowę obiektu toczyły się w Radzie Miejskiej Karpacza. Potem GOPR – owcy mieli duże problemy ze znalezieniem wykonawcy inwestycji. Ostatecznie dopiero po kilku przetargach wyłoniono firmę, która wybuduje stację.

Teraz wszystko wskazuje, że ratownicza inwestycja zmierza ku pozytywnemu zakończeniu. Gotowy jest już stan surowy fundamentów, przygotowane są już wszystkie elementy żelbetowe. W tej chwili wyprowadzana jest konstrukcja murów. Budynek w stanie surowym zamkniętym ma być gotowy w połowie maja 2019 roku.

- Ten budynek jest nam bardzo potrzebny, bo nasze obecne stacje w Karpaczu i Szklarskiej Porębie nie spełniają żadnych standardów ratowania ludzi, że nie wspomnę o warunkach dyżurowania naszych kolegów – mówi prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Mirosław Górecki. - Mamy bardzo dużo specjalistycznego sprzętu, ale nie mamy gdzie go przechowywać. W nowym obiekcie przewidziane są pomieszczenia magazynowe, garaże, w tym przystosowane do parkowania wysokich pojazdów, w tym karetek.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
473
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group