Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6018
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamery w akcji, czyli niezależność na ekranie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 lutego 2008, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Rozpoczął się 11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „ZOOM – zbliżenia”. Na konkurs wpłynęło ponad 230 filmów z 18 krajów – w tym roku po raz pierwszy również z Chin i Korei Południowej. Komisja kwalifikacyjna wybrała do konkursu 79 tytułów, które w dniach od 21 do 23 będzie można zobaczyć w kinie „Marysieńka”.

W ramach Festiwalu odbywają się polsko-niemieckie warsztaty filmowe dla młodych twórców. Uczestnicy pracujący w trzech mieszanych narodowościowo grupach realizują film pod opieką swojego lidera. Zdjęcia realizowane są również w Görlitz.

W tym roku po raz pierwszy powstała tzw. „telewizja festiwalowa”, która każdego dnia przygotowuje serwisy o tym, co dzieje się podczas festiwalu. W niedzielę 24 lutego o godz.11. rozpocznie się Gala Festiwalowa, podczas której zostaną wręczone nagrody i odbędzie się pokaz nagrodzonych filmów.

W ramach imprezy zaplanowano również pokazy specjalne filmów. Będzie można zobaczyć m.in.: „Na boso” – reż. Piotr Matwiejczyk, „Raj za daleko” – reż. Radosław Markiewicz, „Zamknięci w Celuloidzie” – reż. Władysław Sikora, „Wszystko będzie dobrze” – reż. Tomasz Wiszniewski. Terminy festiwalu: czwartek (21 II) w godz. 14 – 22, piątek (22 II) w godz. 10 – 21, sobota (23 II) w godz. 10-22. Bilety w cenie 5 złotych (na każdy dzień) oraz karnet – 10 zł do nabycia w kasie kina „Marysieńka”.

Organizatorami Festiwalu promującego kino niezależne jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze, TV Dami oraz „Odra-Film” Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~no nie 24-02-2008 8:39
Nikogo Zoom nie interesuje... A czemu? Gdyż nigdzie nie ma plakatów, że coś się dzieje w tej Jeleniej. Organizacja słabiutko tutaj widze!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group