Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8078
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kamerą obronią ucznia i przedszkolaka

Wtorek, 25 listopada 2008, 9:02
Aktualizacja: 14:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Kamerą obronią ucznia i przedszkolaka
Fot. Archiwum
W siedmiu jeleniogórskich placówkach oświaty zostanie zamontowany lub uzupełniony monitoring wizyjny. Zdaniem dyrekcji szkół to nie tylko skuteczne zabezpieczenie przed aktami wandalizmu, ale też sposób na pilnowanie młodzieży.

Trójka, szóstka, ósemka, jedenastka i piętnastka: do tych podstawówek trafi profesjonalny system kamer. Zostanie od także zainstalowany w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Cieplicach – nadmienia Polska Gazeta Wrocławska. Obiektywy kamer będą pilnowały Przedszkola nr 19 w Jeleniej Górze. Wszystko to z obawy przed wandalami, którzy niszczą wyposażenie przedszkolnego ogródka i sam budynek.

Kamery w szkołach nie są nowością: już od kilku lat skutecznie „pilnują” jednej z największych jeleniogórskich szkół, gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego, które było pionierem w montowaniu tych wizyjnych instalacji.
Teraz urządzenia monitorujące stają się codziennością. Pieniądze na ten cel dało Ministerstwo Edukacji Narodowej w programie "Zero tolerancji dla przemocy".

Eksperci przestrzegają jednak na łamach PGWr, że kamera w żaden sposób nie zastąpi wychowawcy i nie można tych urządzeń traktować jako jedynego gwaranta bezpieczeństwa w szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group