Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Kamera “łapie” przejeżdżających na czerwonym świetle

Audio

Czytaj na głos

Autor: Agrafka 1 min czytania

Ponad 400 kierowców przejeżdżających na czerwonym lub żółtym świetle zarejestrowała od początku marca kamera, która zamontowana jest na sygnalizacji nieopodal Aniluxu.

reklamy
reklamy

- Kamery zamontowane są w obu kierunkach już od początku marca. Ustawione są na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Jana III Sobieskiego ponieważ właśnie w tym miejscu kierowcy najczęściej łamią przepisy drogowe przejeżdżając na żółtym i czerwonym świetle, przez co doszło już tu do wielu kolizji i wypadków – poinformował Jerzy Bigus, z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Sam rejestrator kosztował ok. 80 tys. zł, a cały system jest o wiele droższy. Jeśli się sprawdzi kolejne kamery będą montowane w newralgicznych punktach, choć nie prędko gdyż miasto jak na razie nie ma na takie inwestycje funduszy. Warto podkreślić, że pieniądze z mandatów zasilą budżet miasta. Pieczą nad całością będzie sprawować straż miejska. - Straż musi jeszcze otrzymać zezwolenie na korzystanie z centralnej ewidencji pojazdów i kierowców, aby móc sprawnie działać – dodał Jerzy Bigus.

Komendant SM Jerzy Górniak poinformował, że cały system jest jeszcze w fazie montażu. Na tym newralgicznym skrzyżowaniu dochodziło do wielu wymuszeń, kolizji i wypadków spowodowanych właśnie przez przejeżdżanie kierowców na żółtym i czerwonym świetle. System ma poprawić bezpieczeństwo jazdy.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka