Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4087
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Karkonoski: Kajetanowicz potwierdza swoją dominację w kraju

Sobota, 6 lipca 2013, 21:15
Aktualizacja: Niedziela, 7 lipca 2013, 20:57
Autor: MDvR
Rajd Karkonoski: Kajetanowicz potwierdza swoją dominację w kraju
Fot. Tomasz Raczyński
Załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran pozostawiła dziś w tyle całą stawkę zawodników wygrywając wszystkich sześć odcinków specjalnych podczas 28. Rajdu Karkonoskiego – trzeciej eliminacji Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dość pewnie na drugim miejscu finiszował Wojciech Chuchała ze stratą 27,6 sekund do lidera i z przewagą 22 sekund nad trzecim dziś Łukaszem Habajem. Na kolejnych miejscach sobotni etap ukończyli: Tomasz Kuchar (+ 1:04,8s do zwycięzcy), Maciej Rzeźnik (+1:09,0s), Maciej Oleksowicz (+1:36,7s), Jarosław Kołtun (+1:49,1s), Tomasz Czopik (+1:57,7s), Bryan Bouffier (+2:12.4s), Michał Bębenek (+2:23,5s).

Jutrzejsze zmagania rozpoczną się o godz. 8:56 od widowiskowego odcinka po Szklarskiej Porębie o długości 10,19km. W sumie w niedzielę do przejechania będzie 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 75,24km.

- Jechało nam się świetnie, unikaliśmy przygód, choć nie raz było gorąco. Poszło koncertowo, ale to dopiero rozgrzewka przed niedzielą, kiedy czeka nas dużo brudnych cięć i nawet dzisiejsze podskoki to dopiero wstępniak. Jutro będziemy walczyć i ciesząc się jazdą, starać się utrzymać tempo i koncentrację. Pozdrawiam kibiców - nie tylko widzę, ale też czuję Wasz doping. Bawmy się jutro dobrze – wyznał Kajetan Kajetanowicz.

- Reasumując, dzisiejszy dzień był dla nas naprawdę dobry. Lataliśmy wysoko, staraliśmy się jechać jak najszybciej i poślizgaliśmy się trochę na miejskim odcinku. Dziś siłą rzeczy było też trochę testowo, bo szukaliśmy optymalnych ustawień zawieszenia. Każda zmiana kosztowała nieco pewności, a więc też kilka cennych sekund. Mimo to staraliśmy się jechać tyle, ile fabryka dała. Jednocześnie trzeba było bardzo uważać na tych wspaniałych, ale bardzo trudnych trasach. My ustrzegliśmy się większych błędów, a dodatkowo na hopie w Karpaczu mogliśmy się poczuć jak załoga myśliwca. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed niedzielnym etapem, który postaramy się przejechać jeszcze szybszym tempem. Do zobaczenia jutro – mówi Wojciech Chuchała.

Wszelkie informacje odnośnie rajdu znajdziesz tutaj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group