Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3654
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Kajakarskie mistrzostwa na rzece Kamienna ( foto )

Niedziela, 25 kwietnia 2010, 11:45
Aktualizacja: Środa, 28 kwietnia 2010, 12:39
Autor: arec
Szklarska Poręba: Kajakarskie mistrzostwa na rzece Kamienna ( foto )
Fot. Robert Ignaciak
Wczoraj w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna”. Jak co roku zawody przyciągnęły kajakarzy z całego kraju.

W tym roku zawodnicy rywalizowali w nieco trudniejszych warunkach, spowodowanych niższym stanem wody – Dzisiejsze zawody były na granicy spływalności. Gdyby było jeszcze kilka centymetrów mniej okazałoby się, że nie można płynąć – mówi Robert Szymacha z krakowskiego klubu Bystrze – Było to widać szczególnie powyżej mostu gdzie zawodnicy się klinowali, musieli używać rąk, żeby odpychać się od dna – tłumaczy Robert Szymacha.

O godzinie 12 rozpoczęła się faza eliminacyjna, a na godzinę 15 organizatorzy zaplanowali fazę finałową, w tym roku rozgrywaną na tym samym odcinku co eliminacje. Stan wody nie pozwalał na rozegranie finału na trudniejszym, wyżej położonym odcinku.

Dla samych uczestników mistrzostwa na Kamiennej to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa – Tutaj na Kamienną ludzie nie przyjeżdżają dla startów, tylko, żeby się spotkać z kajakarzami z całej Polski – mówi Robert Szymacha.

W pierwszym przejeździe wystartowało 31 zawodników. Dziesięciu z nich, z najlepszymi czasami awansowało do finału. Obydwa przejazdy najszybciej pokonał Robert Szymacha, który uzyskał łączny czas 13:25,77 min. Za nim uplasowali się Marcin Pacek reprezentujący zespół GDV z czasem 13:49,71 min. i Michał Krotofil z zespołu Pliszka, który uzyskał łączny czas 14:03,17 min.

W klasyfikacji kobiet najlepsza była Prakseda Hirsch z zespołu Bez Topika, która wystąpiła w pierwszym przejeździe, uzyskując czas 8:32,52 min. Tuż za nią uplasowała się Dominika Krzyżanowska z drużyny Habazie z czasem 8:52,62, a trzeci czas uzyskała Katarzyna Adamek z zespołu PRRR Bomba, która pokonała trasę w 9:21,48 min.

Klasyfikację drużynową wygrali Bystrz Morz Żaba, przed Bez Topika i GDV. Czwarte miejsce przypadło w udziale PRRR Bomba, piąte GDV.PL, a szóste Habaziom.

Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim „AMP Kamienna” są rozgrywane każdej wiosny od 1984 roku. Pomysł na rozgrywanie zawodów w Szklarskiej Porębie zrodził się w 1983 roku, po wyprawie w Karkonosze Uniwersyteckiego Klubu Kajakowego „Habazie” z Warszawy i Akademickiego Klubu Turystyki „Watra” z Gliwic. Spływ Kamienną tak bardzo spodobał się uczestnikom wyprawy, że każdej wiosny akademickie kluby kajakowe z całego kraju zaczęły się spotykać w Szklarskiej Porębie. W latach 1993 – 1997 impreza przeżywała czas największej świetności, kiedy Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Górskim były połączone z Otwartymi Mistrzostwami Polski w Triathlonie Górskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1078
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group