Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7765
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kain in Absentia w Otwartej Papierni

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 14:33
Aktualizacja: 14:33
Autor: Ewa Fit
Jelenia Góra: Kain in Absentia w Otwartej Papierni
Fot. Użyczone/Organizator
W sobotę (12.06) w jeleniogórskiej Otwartej Papierni odbył się zorganizowany wspólnie z Fundacją Jubilo pokaz performatywnej instalacji "Kain in Absentia".

Fundacja Jubilo, o której opowiedział meneger Jakub Tokarski jest działającą od 2011 roku we Wrocławiu grupą teatralną dążącą w swoich działaniach do przełamania barier społecznych, kulturowych czy ekonomicznych. Od momentu powstania zespół pracuje z niepełnosprawnymi, mniejszościami, bezdomnymi, osadzonymi, a więc tymi, którym trudno jest odnaleźć się w społeczeństwie - dodał.

W ramach prowadzonego z Instytutem Grotowskiego projektu "Odkluczanie" - skierowanego do więźniów z oddziałów otwartych i półzamkniętych zrealizowano spektakl "Odzwierciedlenie", "Kain" oraz "Kain in Absentia" - powiedział Jakub Tokarski. Jubilo jest również członkiem- założycielem Międzynarodowej Sieci Teatrów w Więzieniu (pod patronatem Unesco) oraz partnerem włoskiej sieci Teatrów w Więzieniu - wspomniał jeszcze.

Instalacja "Kain in Absentia" powstała na podstawie nagrania spektaklu "Kain" , zarejestrowanego w w ZK nr 1 we Wrocławiu w 2019 roku w reżyserii Diego Pileggi. Przestrzeń instalacji, pomimo fizycznego braku aktorów, dzięki scenografii, dźwiękom czy światłu pozwala widzom zajrzeć w głąb siebie, a twórcom odnaleźć drogę na zewnątrz - w kierunku społeczeństwa. Wykorzystane w instalacji projekcje wideo, zarysowujące ciała Kainów sprawia, że rozwiązaniem dla autorów stało się pojęcie nieobecności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group