Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5295
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczka dziwaczka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Spacerująca ulicą dzika kaczka wzbudziła zainteresowanie niektórych mieszkańców Jeleniej Góry. Ptakowi pomogło schronisko dla zwierząt.

Jak podało Muzyczne Radio, o ptaku powiadomiono schronisko dla małych zwierząt przy ulicy Spółdzielczej. Pracownicy placówki kaczkę złapali i przewieźli do schroniska.

Ptak miał niegroźne obrażenia szyi, najpewniej spowodowane rozcięciem żyłką. Został opatrzony, nakarmiony i wpuszczony do glinianki przy ulicy Głowackiego. Zimuje tam kilkadziesiąt dzikich kaczek oraz łabędzie. Wszystkie ptaki są dokarmiane przez okolicznych mieszkańców.

Schronisko dla małych zwierząt jest przyzwyczajone do udzielania takiej pomocy. Trafiają tam nie tylko psy i koty, lecz także lisy, kaczki i łabędzie. W placówce był już także bocian oraz sokół.

Obawy, że spacerująca ulicą kaczka mogła być nosicielką ptasiej grypy, są na razie bezpodstawne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Baśka 14-03-2006 19:18
Wydaje mi sie że takimi sprawami powinny zająć sie słuzby weterynaryjne a nie schronisko gdzie nie ma odpowiedniego przygotowania do kontaktu z takimi sytuacjami a skąd wiadomo że kaczka nie była nosicielem h5n1 jak ją odrazu wypuszczono a nie poddano kwarantannie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group