Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7787
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kabaretowy Awdiejew

Niedziela, 13 kwietnia 2008, 18:06
Aktualizacja: 18:08
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Kabaretowy Awdiejew
Fot. Agnieszka Gierus
Sala widowiskowa JCK przy ul. Bankowej rozbrzmiewała co chwilę wybuchami śmiechu. Wszystko za sprawą Aloszy Awdiejewa i jego programu „Śmiać się każdy może”, z którym wystąpił w w niedzielne popołudnie.

W myśl wyznawanej przez siebie zasady, że „śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości”, a „rozśmieszyć człowieka, to znaczy przywrócić go do życia” artysta zadbał, aby licznie zgromadzona publiczność miała jeszcze liczniejsze powody do śmiechu. Awdiejew przedstawił wiązankę swoich najpopularniejszych utworów, okraszając je zabawnymi anegdotami społecznymi, obyczajowymi i politycznymi.

Profesor doktor habilitowany, pracownik naukowy UJ, językoznawca, a jednocześnie znany i popularny wykonawca rosyjskich romansów, piosenek cygańskich i żydowskich, koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą (Berlin, Paryż, Nowy Jork, Chicago, Tel-Awiw). Nagrywa recitale, spektakle i programy telewizyjne, występuje w filmach i serialach. Związany jest również z krakowską Piwnicą pod Baranami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group