Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3188
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Już we wtorek rusza kurs samoobrony dla pań

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 31 października 2013, 10:02
Aktualizacja: 10:04
Autor: Red
Wczoraj (30.10.) odbyło się spotkanie organizacyjne dla kobiet zainteresowanych udziałem w kursie samoobrony w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Zgłosiło się blisko 150 kobiet.

To już ósma edycja programu „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem jest jeleniogórska policja, a wspomaga ją Miasto. Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się 5. listopada o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki będą ćwiczyły podstawowe techniki interwencji. Planowane są również zajęcia praktyczne w plenerze, gdzie kobiety będą bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”. Wkrótce rozpoczną się zajęcia z psychologii oraz prewencji kryminalnej.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group