Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2801
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Już we wtorek rusza kurs samoobrony dla pań

Czwartek, 31 października 2013, 10:02
Aktualizacja: 10:04
Autor: Red
Wczoraj (30.10.) odbyło się spotkanie organizacyjne dla kobiet zainteresowanych udziałem w kursie samoobrony w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Zgłosiło się blisko 150 kobiet.

To już ósma edycja programu „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem jest jeleniogórska policja, a wspomaga ją Miasto. Pierwsze zajęcia praktyczne odbędą się 5. listopada o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki będą ćwiczyły podstawowe techniki interwencji. Planowane są również zajęcia praktyczne w plenerze, gdzie kobiety będą bronić się w przypadku ataku sprawcy bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”. Wkrótce rozpoczną się zajęcia z psychologii oraz prewencji kryminalnej.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group