Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6610
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Już niebawem ciężarówki staną na wadze

Poniedziałek, 24 października 2011, 8:29
Aktualizacja: 9:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Już niebawem ciężarówki staną na wadze
Fot. RED
Miasto ogłosiło przetarg na budowę stanowiska do ważenia pojazdów ciężarowych przy ulicy Konstytucji 3–go Maja w Jeleniej Górze. Wykonawca na przygotowanie nawierzchni stanowiska pomiarowego pod instalację wagi będzie miał czas do 30 listopada br.

Na ten moment mieszkańcy budynków stojących przy ulicach rozjeżdżanych przez przeładowane ciężarówki czekali kilkanaście lat. Codziennie przez centrum Jeleniej Góry przejeżdża bowiem co najmniej kilkanaście ciężarówek, większość jest przeładowana.

Skutkami są koleiny na drogach, pozapadane studzienki kanalizacyjne, popękane przydrożne budynki, odpadający tynk. Wyraźnie widać to na al. Wojska Polskiego, Jana Pawła II, na Osiedlu Robotniczym, Wolności czy części Wincentego Pola oraz na Podwalu. Jest szansa, że jeszcze w tym roku ten problem rozwiąże waga.

- Zadaniem miasta jest przygotowanie stanowiska do ważenia ciężarówek, które stanie na pasie zieleni miedzy jezdniami przy Konstytucji 3 Maja na wysokości drogi na Krzyż Milenijny. Stanowisko musi być wybudowane według odpowiednich parametrów i nachyleń. Dostawą wagi i ważeniem pojazdów zajmie się natomiast Inspekcja Transportu Drogowego – wyjaśnia Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Szacuje się, że cena wybudowania takiego stanowiska to około 100 tys. zł, jednak faktyczną kwotę poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Chętni do wykonania tego zadania mogą składać swoje oferty do 3 listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group