Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6805
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk/ Kraj: Już nie nasza „Nasza–klasa”

Wtorek, 10 czerwca 2008, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: TEJO
Dolny Śląsk/ Kraj: Już nie nasza „Nasza–klasa”
Fot. TEJO
Estończycy kupili udziały najpopularniejszego portalu społecznego, wrocławskiej „Naszej–klasy.pl”. Choć do transakcji doszło w styczniu, poinformowano o tym teraz.

Media rozpisują się o kulisach i konsekwencjach operacji. – Estończycy mają ponad 61 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki. Maciej Popowicz, współzałożyciel i obecny szef Naszej-klasy, ma ich niespełna 15 proc., a pierwszy inwestor, niemiecki fundusz European Founders - znacznie zredukował swoje udziały – tak podało Polskie Radio Wrocław powołując się na Gazetę Wyborczą.

Do estońskiego Forticomu należą największe serwisy społecznościowe na Łotwie, Litwie i w Estonii (odpowiednio One.lv, One.lt i One.ee). Jesienią ub.r. spółka przejęła też 30 proc. w Odnoklassniki.ru - rosyjskim odpowiedniku Naszej-klasy, mającym obecnie 18 mln zarejestrowanych użytkowników (Nasza-klasa ma 11 mln kont) – podaje rozgłośnia.

Z rewelacji Rzeczpospolitej wynika, że cała operacja położyła kres spekulacjom, jakoby za przejęciem Naszej-klasy stały rosyjskie służby specjalne zainteresowane inwigilacją zachodniego sąsiada.

Sprzedaż portalu partnerowi zagranicznemu to nie nowość na polskim rynku mediów elektronicznych. Popularny komunikator „Gadu gadu” należy w części do firmy z Republiki Południowej Afryki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group