Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15634
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Już jutro Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC 2013

Czwartek, 9 maja 2013, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: Mea
Powiat: Już jutro Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC 2013
Fot. Organizator
Występy zespołów muzycznych z Polski i Niemiec, w tym znanej grupy Leniwiec, warsztaty sportowe, pokazy tańca i aikido, prezentacja retro, pokazy cyrkowe, promocja Marki Karkonosze, konkursy, Ogólnopolska Giełda Wydawnictw i Prasy Turystycznej – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na XV Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC 2013, które potrwają dwa dni: od 10 do 11 maja, na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

Na jubileuszowe targi zgłosiło się 150 wystawców nie tylko z Polski (m.in. Kołobrzegu, Krakowa, Zakopanego, Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni) ale również z Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Ekwadoru. Warto podkreślić, że Targi TOURTEC są w pierwszej dziesiątce rankingu targów za rok 2012 ogłaszanego co roku przez czasopismo branżowe Rynek Turystyczny.

- Będą prezentować różne atrakcje turystyczne. Mocno będzie się promowało miasto Świnoujście, które ustawi nawet swoją scenę od strony ul. Konopnickiej. Będą tam różne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami np. wycieczką do Kopenhagi, czy weekendem właśnie w Świnoujściu. Przygotowujemy ciekawe działania związane z promocją Marki Karkonosze, w których też nie zabraknie konkursów. Oprócz zespołów folklorystycznych z naszego regionu i zespołu Leniwiec, wystąpi frankońska grupa z Bambergu - powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu, Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

- Jak co roku, oprócz ofert turystycznych, będą prezentowane produkty regionalne np. ceramika z motywami izerskimi, szkło kryształowe, biżuteria czeska, przedmioty zdobione techniką decoupage, drewniane ozdoby, wyroby mleczne, miody i wiele innych – dodał.

10 maja targi będą trwały od godz. 10.00. O godz. 11.00 odbędzie się ceremonia otwarcia XV Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC2013, po której wystąpią: „Porębianie”, "Kreuzschuher Kerwasmusikanten" z Niemiec, dzieci z Przedszkola nr 2 i nr 1 z Piechowic oraz z Mysłakowic. O godz. 13.25 rozpoczną się warsztaty z Nordic Walking, tuż po nich Prezentacja Marki Karkonosze i występ zespołu uczniów Szkoły Waldorfskiej z Semily z Czech. O godz. 14.20 Konkursy - Marki Karkonosze, występy Chóru „Czerniczanki” ze Szkoły Podstawowej w Czernicy, pokaz tańca Szkoły Tańca „ Kurzak i Zamorski”, występ zespołu ludowego „Gościniec”, zespołu „Kreuzschuher Kerwasmusikanten” z Niemiec oraz pokaz tańca Szkoły Tańca Nowoczesnego „GREGORY ”. Na 16.50 zaplanowano konkursy – Silva Sp. z o.o., a tuż po nich pokaz tańca Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Tabor oraz Szkoły Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka. Targi i występy potrwają do godz. 18.00

11 maja o godz. 10.15 odbędzie się powitanie uczestników Rajdu Kolarskiego Powiatu i Miast Partnerskich Bautzen-Jablonec n/Nysą-Jelenia Góra „Razem w Unii Europejskiej”. Później wystąpi zespół Gryfowska Kapela Podwórkowa, a po nich odbędą się pokazy AIKIDO Jeleniogórskiego Klubu Aikido Wojciecha Głogowskiego. Na godz. 11.20 zaplanowano prezentację Marki Karkonosze, występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej nr 8, prezentację RETRO, występ zespołu „Gryfowska Kapela Podwórkowa” oraz "Kreuzschuher Kerwasmusikanten" z Niemiec.

O godz. 12.20 zaprezentuje się zespół „SPOKO” oraz zespół muzyki dawnej, soliści i zespół taneczny z MDK. Tuż po nich zagrają „Rybniczanki”, odbędą się też warsztaty nordic walking i występ zespołu „Szklarki”. O godz. 14.00 zaśpiewa Chór Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, zespół „Agat”, odbędą się też pokazy tańca Szkoły Tańca Nowoczesnego „GREGORY ”. Na godz. 15.00 zaplanowano konkursy - SILVA Sp. Z o.o., występ zespołu bębniarskiego „TIRIBA”, prezentacja Marki Karkonosze, pokaz Szkoły Tańca Tierra Flamenca. O godz. 16.00 wystąpi znany zespół Leniwiec, będzie pokaz uczniów Szkoły Tańca Towarzyskiego Krzysztofa Cieślaka oraz pokazy cyrkowe – Cyrkland. Targi potrwają do godz. 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
695
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group