Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8773
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Już dzisiaj oznakuj swój rower

Sobota, 14 czerwca 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Już dzisiaj oznakuj swój rower
Fot. agrzywacz
Jeleniogórska policja zaprasza i zachęca właścicieli rowerów do ich oznakowania. Można to zrobić już dzisiaj (14. czerwca br.) w godzinach od 10.00 do 13.00 przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze przy ul. Moniuszki w ramach programu prewencyjnego „Stop – rower oznakowany” oraz w godzinach od 15.00 do 18.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w trakcie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

Podczas tych dwóch akcji jeleniogórscy policjanci przygotowali również dla dzieci liczne zabawy i konkursy dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze, a także będą informować o zasadach zachowania bezpieczeństwa w trakcie wakacji.

Znakowanie rowerów jest bezpłatne, ale każdy z jednośladów musi spełnić pewne warunki: - Rower, podobnie jak samochód, musi zostać odpowiednio przygotowany przez właściciela do tego, aby mógł bezpiecznie poruszać się po drodze i nie być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Rower musi być więc widoczny i sprawny: wyposażony w sprawne światło przednie, tylne, sprawny hamulec oraz dzwonek – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group