Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 1907
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro ruszy XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej. W Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 10 maja 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Petr
Fot. Petr
XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej rozpocznie się jutro, 11 maja w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Podczas koncertu inauguracyjnego pt.: Klasycy Wiedeńscy wystąpi Peter Schmidl – wybitny klarnecista przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Całość poprowadzi Michael Maciaszczyk.

Najpierw Klasycy Wiedeńscy z Peterem Schmidlem w roli głównej oraz gwiazdą dyrygentury Michałem Maciaszczykiem – dyrektorem artystycznym festiwalu, a potem Arcydzieła Muzyki Kameralnej (16 maja) i koncert finałowy Wiedeńska Gala Operetkowa (18 maja). To program XXI Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, który ruszy już jutro, 11 maja w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

– Czego możecie się Państwo spodziewać po XXI Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze? Nie spodziewajcie się niczego; po prostu – przyjdźcie i bawcie się razem z nami. Słuchanie muzyki na żywo nie jest rzeczą pod muszkę czy pod krawat, takie coś powinno zaskakiwać, wywoływać niespodziewane emocje – mówi Michael Maciaszczyk.

– Czymś zaskakującym jest właśnie nasz festiwal. Tu można przeżywać muzykę spontanicznie i wyrażać swój zachwyt, bądź niezadowolenie w sposób zupełnie otwarty. Myślą przewodnią imprezy jest to byśmy się wzajemnie uzupełniali. Będziemy grać, słuchać muzykę i rozmawiać o tym co dzieje się na scenie. Zapraszam wszystkich do wyjątkowo interaktywnego spędzenia czasu – dodaje.

Współorganizatorem Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej w Filharmonii Dolnośląskiej jest Konsulat Generalny Republiki Austrii w Krakowie i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: www.filharmonia.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group