Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6616
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro kolejne Obserwatorium Karkonoskie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 listopada 2014, 15:38
Aktualizacja: 15:41
Autor: Org
Fot. Archiwum BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Obserwatorium Karkonoskiego jutro (27.11) o godz. 18.00 do BWA w Jeleniej Górze przy ul. Długiej. W spotkaniu udział wezmą prof. Waldemar Tyc oraz Wojciech Wojciechowski. Wprowadzenie do dyskusji i moderacja Andrzej Więckowski.

- W związku ze szczególnym charakterem najbliższego Obserwatorium Karkonoskiego serdecznie zapraszamy do udziału w nim ludzi kultury. Temat spotkania brzmi: „Kultura jako gałąź gospodarki”. Chcemy zebrać ludzi zajmujących się kulturą w naszym mieście i wspólnie się zastanowić, co jest najważniejsze w naszej „branży” - talent i kreatywność, czy też pieniądze i marka. Rozmawiać będziemy o systemie finansowania kultury i jej miejscu w przestrzeni społecznej. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wygląda zapotrzebowanie na szeroko pojętą kulturę w Kotlinie Jeleniogórskiej – informuje Janina Hobgarska, dyrektor Galerii BWA w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ksawercia 26-11-2014 16:45
Po zdarzeniach w obecnej kampanii wyborczej i niskim poziomie kultury wśród wielu kandydatów następne Obserwatorium powinno mieć temat: "Kultura polityczna wśród zwalczających się frakcji partyjnych"
~obserwatorr 26-11-2014 22:52
Widzę, że Obserwatorium stało się tubą propagandową dla wrocławskich słoików. Nie chcą ich słuchać we Wrocławiu to zjeżdżają się do nas? A może tacy z nich "eksperci", nigdzie ich nie chcą to Wrocław specjalnie płaci, żeby mieli gdzie występować.
~amigos 26-11-2014 23:09
Po to się właśnie powołuje we Wrocławiu różne śmieszne Ośrodki Kultury i Sztuki, żeby dać pracę bzrobotnym "chómanistom" z dochtoratami. Takie ośrodki doją pieniądze podatników szerokim strumieniem a poza jakimiś drętwymi monologami przemądrzałych, zdziadziałych profesorków niczego konkretnego nie dają społeczeństwu. Świetny sposób na przewalanie publicznych pieniądzy do prywatnych kieszeni garstki cwaniaków, którzy bez tego sprzątaliby ulice. Smutne, że władze Jeleniej Góry nabierają się na tych pseudo ekspertów, jednak mizerna frekwencja na Obserwatoriach mówi wszystko jak to jest potrzebne społeczeństwu. Jak hulajnoga psu.
~do obserwator i amigos 27-11-2014 8:32
Na litość boską - poczytajcie trochę o OKiSie i o ludziach, którzy wezmą udział w Obserwatorium, zamiast pisać bzdury i tym samym dawać dowód ignorancji i bezzasadnego zacietrzewienia wobec ludzi instytucji, o działalności których nie macie pojęcia !
~gość46 27-11-2014 11:05
Bardzo aktualny temat w obliczu niespodzianki dla dolnośląskich instytucji kultury w postaci informacji podanej po wyborach, że finansowanie filharmonii, teatrów,bibliotek, muzeów i innych placówek zarządzanych przez Urząd Marszałkowski zostanie zredukowane o 30%, choć już teraz te placówki praktycznie są pod kreską, jeśli chodzi o budżet. Politycy we Wrocławiu uważają, że kultura to taka gałąź gospodarki, która nie jest nikomu potrzebna albo że jeśli okaże się potrzebna, to gdy, jak fabryka gwoździ, sama na siebie zarobi. Jak to zostanie wytłumaczone przez moderatora, który startował w wyborach ze listy z marszałkiem Przybylskim, na jakiego niestety głosowałem, bo marszałek,i już żałuję! Pan Więckowski od lat jest człowiekiem marszałka, zapewne będzie go bronił, a te cięcia to hańba!!!
~do gość46 27-11-2014 12:04
A przewodniczącym Komisji Kultury Sejmiku jest P.Obrębalski - ciekawe, jak głosował ?
~Do 08:32 27-11-2014 13:40
To ty nie masz pojęcia o czym piszesz i bełkoczesz bez ładu i składu. Urząd Marszałkowski we Wrocławiu właśnie obciął o 30% dofinansowanie na dolnośląską kulturę, bo kasa ma iść na ESK Wrocław. Teraz pytanie ile kosztuje utrzymanie we Wrocławiu takich instytucyjek jak OKiS? Jakie istotne funkcje on pełni dla kultury w regionie, ważniejsze niż filharmonie, teatry, biblioteki czy muzea? A może jest tak ważny, bo tam pracują ZNAJOMI? Lepiej wydawać kasę na bzdurne gadanie o niczym niż na podstawowe placówki kultury. Też pracujesz w tym pożal się Boże Ośrodku?
~damien 27-11-2014 16:22
Bardzo ciekawy temat i na czasie. Tymczasem marszałek (wybrany przez paczkę Dutkiewicza) drastycznie tnie wydatki na kulturę na Dolnym Śląsku, bo większość pieniędzy ma pójść na organizację ESK Wrocław 1016. Czy ktoś się jeszcze łudzi, że Dutkiewicz będzie się troszczył o Dolny Śląsk?? Artykuł na ten temat: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3660596,dramat-w-dolnoslaskiej-kulturze-marszalek-po-wyborach-drastycznie-tnie-budzety,id,t.html . Co na to wrocławski OKiS? Czy będzie potrafił obiektywnie zabrać głos czy tylko są tam pozatrudniani klakierzy Dutkiewicza? Jestem przekonany że to drugie.
~ksawercia 27-11-2014 16:39
Jako gosposia domowa nie jestem biegła w układach politycznych ,więc pytam, kto rządzi w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim? Jakie partie teraz - po wyborach- przejmują władzę? Kto wybierał radnych sejmiku? Ludzie związani z kulturą chyba też??
~ 27-11-2014 21:23
@ksawercia: Dutkiewicz się panoszy, powołuje swojego marszałka itd. Teraz próbuje postawić swojego człowieka nawet w Jeleniej Górze. Trzeba powiedzieć STOP Dutkiewiczowi zanim zrobi z całego Dolnego Śląska taki bajzel jaki jest we Wrocławiu!
~ 28-11-2014 22:30
To jest jakaś porażka :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group