Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3388
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro finał “Sprzątania świata 2014”

Sobota, 20 września 2014, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 września 2014, 15:59
Autor: Manu
Jelenia Góra: Jutro finał “Sprzątania świata 2014”
Fot. BM
Wczoraj (w piątek, 19.09) rozpoczęła się coroczna, weekendowa akcja “Sprzątanie świata 2014”. W Jeleniej Górze najliczniej biorą w niej udział dzieci i młodzież z placówek oświatowych. Inicjatywę na rzecz ochrony środowiska czynnie wsparli także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Finał ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie Świata – Polska 2014” przypada w sobotę i niedzielę (20 i 21 września). W tym roku akcja przebiega pod hasłem “Turysto-szanuj środowisko”. To już 21. edycja tego wydarzenia.

Uczniowie “Siódemki” od lat segregują odpady, a zbiórka puszek aluminiowych, makulatury, baterii, nakrętek i elektrośmieci nie jest im obca.

- Nasze włączenie się w tegoroczną akcję “Sprzątania świata” jest tylko dopełnieniem tego, co robimy na co dzień – mówi dyrektorka SP nr 7 Elżbieta Rybak. - Tytuły naszej szkoły “Szkoła Przyjazna Środowisku” czy “Szkoła Ekologiczna” są tego najlepszym potwierdzeniem.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli “posprzątać świat”. Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa podczas tych zajęć oraz zasad segregacji odpadów.

Akcję Sprzątanie Świata organizuje w Polsce Fundacja Nasza Ziemia, która zachęca Polaków do segregowania śmieci, recyclingu i dbania o środowisko. Polskie Sprzątanie Świata to część międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska “Clean up the World” wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group