Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3904
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jury postanowiło: stylizowane drogowskazy dla Szklarskiej Poręby wyrzeźbi artystka z Borowic

Czwartek, 21 lutego 2013, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2013, 7:39
Autor: Mea
Region: Jury postanowiło: stylizowane drogowskazy dla Szklarskiej Poręby wyrzeźbi artystka z Borowic
Fot. UM Szklarska Poręba
Referat Promocji Szklarskiej Poręby rozstrzygnął konkurs na wykonanie czternastu rzeźbionych drogowskazów, na wzór tych, które w latach 1925–1930 wyrzeźbił na terenie miasta Helmut Benna. Wyrzeźbi je Ewa Jonas–Wojtowicz z Borowic.

Znaki wskazujące atrakcje turystyczne staną w różnych punktach Szklarskiej Poręby i jeden w Harrachovie, dzięki polsko–czeskiemu projektowi „Oznakowanie atrakcji turystycznych”, którego łączna wartość to ponad 30 tys. 800 euro.

Na konkurs wpłynęły cztery oferty rzeźbiarzy: Adama Spolnika z Piechowic, Piotra Duma z Miękini, Konrada Szweda z Mielca i Ewy Jonas-Wojtowicz z Borowic. Każdy z artystów zgłosił pięć projektów drogowskazów. Komisja konkursowa w składzie: Przemysław Wiater - historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, Jan Sobota - przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, Maciej Stanisz - przewodnik górski, Katarzyna Maczel - dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, oraz Joanna Hanusz – sekretarz, dokonali wyboru najlepszych projektów drogowskazów jakie już niebawem wzbogacą Szklarską Porębę.

Za najlepsze projekty uznano prace Ewy Jonas-Wojtowicz. Trzynaście znaków będzie wskazywać atrakcje Szklarskiej Poręby: wodospad Szklarka, Chybotek, Halę Szrenicką, Śnieżne Kotły, Szrenicę, Zakręt Śmierci, sztolnie pirytu czy też stację PKP. Jeden znak zostanie ustawiony w Harrachovie i znajdzie się na nim informacja, którędy dojść do skoczni narciarskiej, huty szkła i wodospadu Mumlavy.

Dzięki kierunkowskazom Szklarska Poręba zyska ciekawy wyróżnik o lokalnym, karkonosko-izerskim charakterze.

Projekt, który realizowany jest w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 na terenie Szklarskiej Poręby i Harrachova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group