Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 4062
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jury postanowiło: stylizowane drogowskazy dla Szklarskiej Poręby wyrzeźbi artystka z Borowic

Czwartek, 21 lutego 2013, 7:32
Aktualizacja: Piątek, 22 lutego 2013, 7:39
Autor: Mea
Region: Jury postanowiło: stylizowane drogowskazy dla Szklarskiej Poręby wyrzeźbi artystka z Borowic
Fot. UM Szklarska Poręba
Referat Promocji Szklarskiej Poręby rozstrzygnął konkurs na wykonanie czternastu rzeźbionych drogowskazów, na wzór tych, które w latach 1925–1930 wyrzeźbił na terenie miasta Helmut Benna. Wyrzeźbi je Ewa Jonas–Wojtowicz z Borowic.

Znaki wskazujące atrakcje turystyczne staną w różnych punktach Szklarskiej Poręby i jeden w Harrachovie, dzięki polsko–czeskiemu projektowi „Oznakowanie atrakcji turystycznych”, którego łączna wartość to ponad 30 tys. 800 euro.

Na konkurs wpłynęły cztery oferty rzeźbiarzy: Adama Spolnika z Piechowic, Piotra Duma z Miękini, Konrada Szweda z Mielca i Ewy Jonas-Wojtowicz z Borowic. Każdy z artystów zgłosił pięć projektów drogowskazów. Komisja konkursowa w składzie: Przemysław Wiater - historyk sztuki, kustosz dyplomowany, pracownik Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, Jan Sobota - przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, Maciej Stanisz - przewodnik górski, Katarzyna Maczel - dyrektorka Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, oraz Joanna Hanusz – sekretarz, dokonali wyboru najlepszych projektów drogowskazów jakie już niebawem wzbogacą Szklarską Porębę.

Za najlepsze projekty uznano prace Ewy Jonas-Wojtowicz. Trzynaście znaków będzie wskazywać atrakcje Szklarskiej Poręby: wodospad Szklarka, Chybotek, Halę Szrenicką, Śnieżne Kotły, Szrenicę, Zakręt Śmierci, sztolnie pirytu czy też stację PKP. Jeden znak zostanie ustawiony w Harrachovie i znajdzie się na nim informacja, którędy dojść do skoczni narciarskiej, huty szkła i wodospadu Mumlavy.

Dzięki kierunkowskazom Szklarska Poręba zyska ciekawy wyróżnik o lokalnym, karkonosko-izerskim charakterze.

Projekt, który realizowany jest w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 na terenie Szklarskiej Poręby i Harrachova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
388
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group