Jelenia Góra: Juniorzy Sudetów zdeklasowali rywala – pękła setka

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 1:34
Aktualizacja: Środa, 28 stycznia 2009, 11:33
Autor: Mateusz Banaszak
Po raz kolejny juniorzy KS Sudety Jelenia Góra pokazali się z dobrej strony. Tym razem rozgromili na własnym parkiecie drużynę WSTK Wschowa 103:44.

W ramach kolejnej rundy Dolnośląskiej Ligi Juniorów KS Sudety podejmowały ostatnią drużynę w tabeli WSTK Wschowę. Mimo absencji kilku zawodników jeleniogórzanie w siedmioosobowym składzie już od pierwszych minut gry wypracowali sobie wysoką przewagę. Bardzo dobrze zaprezentowali się w obronie, skutecznie odcinając od gry Mariusza Zgrzebnickiego, który ma za sobą występy w III lidze. Pierwszą kwartę Sudety wygrały 36:15. W kolejnej części meczu jeleniogórzanie nie zwolnili tempa. Zaprezentowali się świetnie zarówno w szybkim ataku, jak i grze kombinacyjnej wygrywając tą kwartę 21:5.

W trzeciej zawodnicy ze Wschowy wyszli na parkiet bardziej skoncentrowani i początek układał się na ich korzyść, lecz w końcówce nie znaleźli sposobu na zatrzymanie świetnie grających zawodników Sudetów, którzy powiększyli przewagę , wygrywając już 79:32. W czwartej kwarcie jeleniogórzanie nadal utrzymywali swoją grę na wysokim poziomie. Bardzo dobrze zaprezentował się Aleksander Raczek, który tylko w tej części spotkania zdobył 10 , a w cały meczu 29 pkt. Sudety spokojnie dowiozły wygraną do końca i mecz zakończył się wynikiem 103:44.

KS Sudety Jelenia Góra – WSTK Wschowa 103: 44 (36:15, 21:5, 22:12, 24:12)

Sudety: Raczek Aleksander 29 (1x3), Przydryga Paweł (3x3) 17, Popkowski Jakub 15 (1x3), Kozak Michał 15, Radziszewski Marcin 13, Hajbowicz Radosław 10, Kanecki Michał 4

WSTK: Naramski Krystian 11, Zgrzebnicki Mariusz 9 (1x3), Kania Jakub 9 (1x3), Nowak Jacek 6, Adamski Jakub 5, Wantuch Przemysław 2, Szumejko Tomasz 2, Adamski Patryk