Jelenia Góra: Juniorzy młodsi SP Gol polegli w sparingu

Piątek, 8 sierpnia 2008, 22:06
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2008, 2:13
Autor: Mateusz Banaszak
Juniorzy młodsi w meczu sparingowym z Agrykolą Warszawa ulegli na stadionie przy ul. Lubańskiej 0:2.
Mimo poświęcenia i zaangażowania drużyna Szkółki Piłkarskiej Gol nie zdołała pokonać lepiej zgranych i przygotowanych do tego meczu kolegów z Warszawy.

Jeleniogórzanie przystąpili do tego meczu zbyt pewni siebie, co bardzo szybko wykorzystali goście, którzy od samego początku atakowali i nie pozwalali jeleniogórzanom wyjść z własnej połowy. Ich ataki zostały znalazły oczekiwany efekt już w 10 min., kiedy po składnej akcji i błędzie obrony SP Gol objęli prowadzenie.

W drugiej połowie miejscowi próbowali kontratakować, lecz defensywa gości była dla nich tego dnia zbyt szczelna. Warszawiacy nie dość, że dobrze bronili dostępu do własnej bramki, to zdobyli jeszcze jedną bramkę i było po meczu.

Trzeba dodać, że drużyna Agrykoli Warszawa, to zespól dobrze wyszkolny i może się pochwalić zdobyciem tytułu mistrza Mazowsza. Jest to spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę dużą liczbę drużyn grających w tym okręgu.

Kolejne sparingi juniorzy młodsi SP Gol rozegrają w środku przyszłego tygodnia, być może po raz kolejny zmierzą się z warszawską drużyną lub Chojnikiem Jelenia Góra.