Jelenia Góra: Juniorki starsze kończą na pudle

Środa, 9 lutego 2011, 13:44
Aktualizacja: Sobota, 12 lutego 2011, 21:04
Mecz I–ligowych koszykarek Karkonoszy z Wisłą II Kraków
Zawodniczki MKS–u Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra zakończyły ligową rywalizację na najniższym stopniu podium. W ostatnim spotkaniu uległy na własnym parkiecie ekipie MKS–u Polkowice 65:70.

Pierwsza kwarta należała do przyjezdnych, które szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i wygrywały po dziesięciu minutach 24:16. W kolejnej odsłonie nasze koszykarki opanowały sytuacją odrabiając częściowo strat, na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 37:39. W kolejnej części gry znów zespołem lepszym były polkowiczanki, które skrupulatnie wykorzystywały nasz błędy i przed ostatnią kwartą prowadziły różnicą 10 punktów. Pomimo ambitnej postawy i walki do ostatniej syreny rywalki wygrały 70:65. Ekipa z Polkowic podobnie jak AZS PWSZ Gorzów Wlkp. awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski.

Karkonosze Jelenia Góra – MKS Polkowice 65:70 (16:24, 21:15, 11:19, 17:12)

Karkonosze: Podgajna (24), Pawlukiewicz (17), Rososińska (12), Wojtowicz (9), Kijowska (3), Sobczak, Łopatka